Komuniké ze 154. schůze VV ŠSČR

AKTUALIZOVÁNO O PŘÍLOHY

Ke své 154. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel v úterý 27. července v Pardubicích.

V jejím úvodu předseda ŠSČR Martin Petr informoval o návratu normálního šachového života, který se členové VV ŠSČR rozhodli podpořit unikátním programem Šachový restart. Slouží jako poděkování všem odvážným pořadatelům, kteří se do organizování šachových akcí pustili i v době, kdy výklad protiepidemických nařízení nebyl zcela jasný.

V letních měsících v České republice proběhnou hned dvě mistrovské mezinárodní akce, což je důkazem skvělé úrovně organizátorů turnajů u nás. Od 13. do 22. srpna se v Koutech nad Desnou koná mistrovství Evropské unie mládeže a od 29. srpna do 8. září se bude v Praze hrát mistrovství Evropy seniorských družstev (info zde).

Obě zmíněné akce VV ŠSČR rozpočtově podpořil. V případě MEU se, bohužel, jedná o jedinou mezinárodní mistrovskou mládežnickou akci, která by měla proběhnout za šachovnicí. Mistrovství světa mládeže již bylo kvůli covidu odloženo na příští rok, mistrovství Evropy mládeže se také s nejvyšší pravděpodobností neuskuteční (ve hře je ještě hybridní formát akce). Úspěšní mládežníci z MČR tak byli stejně jako v minulém roce nominováni na MEU.

Členové VV ŠSČR se v diskuzi věnovali i méně příjemným tématům, např. článkům publikovaným na webu nss.cz. Vyjádření VV bude publikováno v oficiálním zápisu ze schůze, který bude v nejbližších dnech schválen a zveřejněn zde v tomto článku.

Schváleno bylo roční prodloužení smlouvy s provozovatelem programu LearningChess. V rámci Trenérské komise ŠSČR probíhají jednání s Martinem Beilem o využití jeho nového online tréninkového systému My-Chess. Komise také plánuje hned tři podzimní trenérská doškolení pro všechny trenérské třídy, první proběhne v Olomouci 18. 9., další v Rychnově nad Kněžnou a třetí na Strahově.

KMK ŠSČR zve všechny šachové nadšence k návštěvě Olympijských festivalů, kde stejně jako v minulých letech mají šachy svoji prezentaci. STK ŠSČR informovala o úspěšném naplnění a rozlosování všech ligových skupin pro příští ročník soutěží družstev. Článek s podrobnějšími informacemi najdete zde.

KR ŠSČR dokončila překlad nových pravidel FIDE pro online šach (zde) a plánuje letos uspořádat školení R1, předběžně v září v Olomouci. Sekretariát ŠSČR připravil žádost o nákup online šachovnic z investiční dotace NSA 2021 a začal s přípravou letošního MČR v bleskovém šachu, které by se mělo konat v sobotu 11. prosince v Brně.

Výkonný výbor se k další schůzi sejde ve Zlíně během MČR mužů, v mezičase budou zorganizovány pracovní online schůzky.

Zápis ze 154. schůze VV ŠSČR

Přílohy: