Komuniké ze 135. schůze VV ŠSČR

AKTUALIZOVÁNO O PŘÍLOHY – Komuniké ze 135. schůze VV ŠSČR

Ke své 135. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel v úterý 21. května v Praze na Strahově.

V jejím úvodu byly ve zprávě předsedy Viktora Novotného shrnuty výsledky dotačních programů MŠMT, které již byly kompletně vyhlášeny. Oproti výsledkům roku 2018 je ŠSČR v mírném mínusu, způsobeném celkovým snížením objemu dotací v programu Organizace sportu. Naproti tomu rostl objem prostředků v programech REPRE a TALENT.

Schváleny byly také podmínky v projektu Organizace sportu v Krajských šachových svazech (zde), které reflektují výzvu RK ŠSČR na Konferenci, že některé kraje nemají ve sbírce listin všechny zákonem předepsané dokumenty, především účetní závěrky. Zároveň letos rozšiřuje sledování spolupráce na úseku komisí i na činnost trenérů, rozhodčích a projektu Šachy do škol.

Ve spolupráci reprezentačního úseku a STK byl už od loňského roku připravován konkurz na pořadatele MČR mužů v roce 2020, který byl VV ŠSČR schválen. Mistrovství by se mělo poprvé hrát KO systémem, kterým se hraje také Světový pohár nebo Grand Prix. Podmínkou je, že se najde na tento organizačně složitější systém pořadatel. Předběžným plánem je střídání Openu a uzavřeného formátu turnaje. STK ŠSČR dále předložila ke schválení sportovní kalendář pro příští sezónu, který bude v nejbližších dnech publikován.

Manažerka projektu Šachy do škol informovala o svých setkáních na pedagogických fakultách v Plzni a v Ostravě. Od září očekáváme nárůst v počtu škol přihlášených do projektu. Organizační komise v současné chvíli eviduje 19.415 členů ŠSČR. Důležité je upozornění na transformaci nespolků, které již od konce června nemohou být členy ŠSČR. Oddíly, kterých se to týká, mohou ale využít zjednodušené členství v ŠSČR jako oddíly bez právní subjektivity. Důvodem změny je především založení Rejstříku sportu MŠMT, který jako oddíly uznává jen spolky.

S pozitivním ohlasem se setkala zpráva manažera mládežnické reprezentace Petra Piska. Informoval o uskutečněném soustředění mládežníků, na kterém přednášeli Sergej Movsesjan, Tomáš Polák, Pavel Benčo, Olga Sikorová a Vlastimil Babula. V plném běhu je příprava účasti našich talentů na ME mládeže v Bratislavě a ME juniorských týmů v Pardubicích. Premiérově byl také vypsán grant, který talentům umožňuje získat finanční podporu pro účast na silných turnajích.

Příští schůze VV ŠSČR proběhne v úterý 18. června ve Zlíně během MČR škol.

Zápis ze 135. schůze VV ŠSČR

Přílohy: