Komuniké ze 147. schůze VV ŠSČR

AKTUALIZOVÁNO O PŘÍLOHY

Ke své 147. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel ve středu 21. října v Praze na Strahově.

Národní sportovní agentura vypsala program Můj klub 2021, což je stěžejní způsob financování sportu na úrovni jednotlivých oddílů. Detailní informace jsou na webu ŠSČR nebo přímo na webu NSA. Lhůta pro podání žádostí je stanovena od 22. října do 9. listopadu 2020.

Během září a října navštívili ČR hned dva místopředsedové FIDE, což je v kontextu posledních let výjimečné. Předseda ŠSČR Martin Petr proto poděkoval organizátorům obou akcí, které proběhly na velmi vysoké úrovni. Na zápas ČR – Polsko organizovaný ve Zlíně místopředsedou ŠSČR Rostislavem Svobodou přijel Łukasz Turlej, Pražský šachový festival pod taktovkou Pavla Matochy přivítal Nigela Shorta. S oběma viceprezidenty proběhla pozitivní jednání na téma budoucnosti FIDE a naší možné spolupráce.

R. Svoboda informoval o průběžném vývoji hospodaření ŠSČR. Vzhledem k očekávánému rušení většiny šachových akcí do konce roku 2020 je nutné pružně reagovat rozpočtovými změnami. Vánoční trh by měla stihnout chystaná šachová kniha Tajná přísada od Jána Markoše a Davida Navary, kterou vydává ŠSČR.

Michal Konopka informoval o plánovaném soustředění ženské reprezentace v termínu od 18. do 20. prosince v hotelu Luna u Ledče nad Sázavou. Trenérská komise řeší odložení plánovaných termínů školení trenérů 2. třídy a trenérského doškolení. Proběhly naopak závěrečné zkoušky studentů 1. trenérské třídy a v přípravě je video seriál k výuce šachových pravidel. Komise pro marketing a komunikaci mimo jiné zorganizovala 26. září historicky první jízdu šachového trolejbusu ve Zlíně.

Komise mládeže a STK ŠSČR připravily návrh podpory pořadatelům letošních mistrovských akcí, kteří si museli poradit s mimořádnou epidemiologickou situací – ať už nakonec akci uspořádali, nebo ji museli zrušit. Všem pořadatelům patří poděkování za jejich snahu. V minulých měsících u nás proběhla celá řada MČR za šachovnicí, což je v mezinárodním srovnání zcela výjimečné. Zároveň stále nemáme informace o žádném českém hráči, který by se onemocněním Covid-19 nakazil při šachové partii.

VV ŠSČR se v diskuzi věnoval i budoucnosti šachových soutěží družstev – jakmile to situace umožní, soutěže družstev se opět rozeběhnou. Ve vážném ohrožení je MČR v bleskovém šachu, které organizuje sekretariát ŠSČR a mělo by se konat 28. listopadu v Brně. Akci pro několik stovek lidí vzhledem k současné situaci nejspíše nebude možné uspořádat, definitivní rozhodnutí přijme VV ŠSČR v prvním listopadovém týdnu.

Výkonný výbor se následně sejde k pracovní online schůzce v úterý 10. listopadu v 14:00 a k řádné 148. schůzi ve středu 9. 12. od 13:30 v Praze.

Zápis ze 147. schůze VV ŠSČR

Přílohy: