Komuniké ze 136. schůze VV ŠSČR

AKTUALIZOVÁNO O PŘÍLOHY

Ke své 136. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel v úterý 18. června ve Zlíně během MČR škol.

V jejím úvodu byla ve zprávě předsedy Viktora Novotného projednána přihláška do programu MŠMT „Rozvoj materiálně technické základny sportovních svazů pro potřeby reprezentace a talentované mládeže“, kde chce ŠSČR požádat o dotaci na pořízení online šachovnic, výkonného počítače a dodávky. Z posledního zasedání ECU pak vyplynulo, že pro pořádání ME žen 2021, ME mládeže 2022 i ME družstev mládeže 2021 máme vždy jednoho soupeře.

Úsek reprezentace poděkoval týmům za vzornou reprezentaci ČR na nedávném Mitropa Cupu. Mužský tým, který vybojoval stříbrné medaile, byl oceněn odměnou 20.000 Kč. Komise mládeže informovala o ukončených konkurzech, MČ mládeže do 10 let se bude hrát od 13. do 17. listopadu v Mostě, Mistrovství Moravy a Slezska mládeže 16 let uspořádá SK Slavia Orlová ve dnech 26. až 31. října v Koutech nad Desnou.

Petr Pisk jako manažer reprezentace mládeže představil návrh rozdělení financí v 1. ročníku grantů na podporu účasti talentů na silných turnajích. Rozděleno bylo celkem 241 655 Kč, podmínky čerpání schválené podpory již jsou zveřejněny. Venuše Souralová jako manažerka projektu Šachy do škol informovala o pokračujících jednáních s pedagogickými fakultami a také o spolupráci s projektem Olympijského víceboje ČOV.

Trenérská komise připravuje další ročník školení trenérů II. třídy, mělo by začít v říjnu. Výrazné změny se dočkaly metodické materiály (odkaz) na webu ŠSČR. Komise pro marketing a komunikaci připravuje zapojení ŠSČR do projektu Olympijských festivalů 2020 – šachy byly součástí festivalů jak v roce 2016 na Lipně, tak v roce 2018 v Brně.

Organizační komise upozorňuje na krátící se termín pro transformaci nespolků (odkaz). Komise rozhodčích informovala o úspěšném 1. setkání rozhodčích, které proběhlo 8. června v Praze za účasti více než 70 rozhodčích z celé ČR.

Příští schůze VV ŠSČR proběhne v úterý 20. srpna v Koutech nad Desnou během MEU mládeže.

Zápis ze 136. schůze VV ŠSČR

Přílohy: