Začíná extraliga družstev

O víkendu 3. – 4. 11. budou odehrána první dvě kola nové extraligové sezóny. Podrobné informace najdete v záložce Extraliga v levém menu, nebo v úvodním zpravodaji. V něm najdete přesné info o adresách hracích místností, kapitánech týmů, začátcích utkání a delegovaných rozhodčích.

V sobotu 2. 11. se většina zápasů začíná hrát od 10:00. Pouze zápas ZIKUDA Turnov – ŠK Duras BVK startuje od 11:00 a Unichess B přivítá Slavoj Český Těšín od 14:00. Nedělní zápasy začínají všechny v 10:00. Průběh všech partií pochopitelně budete moci sledovat online na webu chess.cz a také na chess24.com.

A co vlastně můžeme od nové extraligové sezóny čekat? Největším favoritem na zisk extraligového titulu je pochopitelně 1. Novoborský ŠK, vítěz posledních devíti (!) ročníků. Jeho průměr základní sestavy 2649 FIDE ELO hovoří jasnou řečí, oproti minulé sezóny kádr novoborských posílili Jan Krejčí a Ind Vidit.

Papírově druhý nejsilnější kádr má GASCO Pardubice (průměr 2568), na třetím místě je Výstaviště Lysá nad Labem (2546). Právě mezi těmito týmy se uskutečnil jeden ze zajímavých mezisezónních přestupů, když směrem do Pardubic přestoupil Jiří Štoček.

Papírové předpoklady jsou jedna věc, ale realita naštěstí bývá barvitější. O víkendu nás čekají zajímavé šachové boje!