Školení trenérů 1. tříd – FTVS UK

AKTUALIZOVÁNO

Vážení šachoví trenéři,

Šachový svaz České republiky by Vás chtěl informovat o otevření dvouletého trenérského kurzu 1. třídy probíhajícího na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

Minimální počet uchazečů o studium byl již naplněn, případní další zájemci se v průběhu měsíce srpna mohou stále přihlásit. Zápis do prvního ročníku proběhne 21.9.2018 v 10:00 na Fakultě tělesné výchovy s sportu, José Martího 269/31, Praha 6.

Výuka bude probíhat cca v měsíčních intervalech od září 2018 do května 2019 (první ročník).

S podrobnějšími dotazy se prosím obracejte na pana Antonína Ambrože (antonambroz@seznam.cz) a v kopii na pana Jiřího Tůmu (tumis7@centrum.cz). Odpovědi na některé základní otázky uvádíme níže:

  • Oba roky stojí 16 000,- Kč, tj. do 21.9. uhradí zájemci tuto částku FTVS a mohou 2 roky studovat.
  • Přihlášky mohou podat zájemci s maturitou a samozřejmě vyšším vzděláním, přičemž po předložení dokladu o VŠ studiu mohou uchazeči o 1. trenérskou třídu mít z některých přednášek úlevu (jde o přednášky, které zajišťuje FTVS). Zájemci by měli mít 2. šachovou trenérskou třídu, zde je teoreticky možné požádat o výjimku na emailových kontaktech výše.
  • Výuka se skládá z části FTVS a šachové části. Učební plán najdete zde, podrobnější rozpis šachové části už je také ke stažení.
  • Termíny FTVS části pro 1. ročník už jsou známy (zde), termíny odborné šachové části jsou k diskuzi – předpokládá se jejich zařazení při MČ a MČR mládeže, kdy se nehrají soutěže družstev.