Portál šachy.cz novým generálním partnerem extraligy

Nejprestižnější domácí šachová soutěž družstev získala nového generálního partnera a od nadcházející sezóny mění název na „šachy.cz Extraliga družstev.“ Novinkou budou i komentované online přenosy z jednotlivých kol. Letošní ročník extraligy začíná o víkendu 16.17. října.

Šachový svaz České republiky před začátkem extraligové sezóny oznámil, že novým generálním partnerem nejvyšší soutěže družstev se stává portál šachy.cz. Jedná se o hernu, e-shop, YouTube kanál a zprávy se šachovou tematikou na jednom místě. V důsledku toho mění soutěž svůj název na „šachy.cz Extraliga družstev.“

„Jsem velmi rád, že naše nejvyšší šachová soutěž získala nového generálního partnera. Chtěl bych poděkovat zástupcům portálu šachy.cz za bezproblémový průběh dosavadních jednání a věřím, že stejně bezproblémová bude i naše budoucí spolupráce,“ říká Martin Petr, předseda ŠSČR.

„Tradiční a náročná soutěž, jakou extraliga je, si jistě zaslouží silného partnera. Jsme proto hrdí na to, že s ní může být spojováno právě naše jméno,“ komentuje majitel portálu šachy.cz Jan Jílek.

Do extraligy letos zasáhne čtrnáct týmů nabitých hvězdami. Těmi nejzářivějšími jsou aktuálně 23. hráč světa Nikita Viťugov (Rusko, Elo 2727, 1. Novoborský ŠK), 26. hráč rankingu Harikrishna Pentala (Indie, Elo 2719, 1. Novoborský ŠK) nebo legendární Izraelec Boris Gelfand (Elo 2680, Moravská Slavia Brno). Nechybí ani česká jednička David Navara nebo čerstvý mistr ČR Vojtěch Plát.

„Do bojů letos zasáhne hned 23 hráčů majících v současné době Elo přes 2600, mezi nimiž nalezneme mnoho opravdu zvučných jmen. Díky tomu česká extraliga patří mezi nejsilnější na světě,“ říká předseda ŠSČR Martin Petr.

Soutěž se letos kromě nového partnera dočká i lepší úrovně prezentace. Samozřejmostí by se měly stát třeba komentované online přenosy z jednotlivých kol. Už první kolo, které se koná o víkendu 16.–17. října, bude možné sledovat s komentářem Petra Piska a Josefa Bednaříka na YouTube kanálu ŠSČR.

Hraje se hned na pěti místech, největší favorit a stříbrný medailista z nedávného Evropského klubového poháru, 1. Novoborský šachový klub, hostí doma na úvod Slavii Kroměříž. Vítěz extraligového ročníku bude znám po dohrání 15. kola, které je na programu 10. dubna 2022.

Více informací o šachové extralize najdete na tomto odkazu, rozpis utkání sezóny 2021/2022 pak zde.