Mladí střelci vyzvou dámy. Reprezentační turnaj družstev sledujte živě na Youtube kanálu ŠSČR

Šachový svaz ČR nelení a po dva měsíce trvajících online soutěžích jednotlivců a družstev a MČR v online bleskovém šachu (17. 4. od 18:00 na Chess.com) uspořádá reprezentační akci nazvanou Dámy vs. Střelci 2021. Nejlepší české hráčky se 24. dubna utkají v týmovém klání s největšími nadějemi mezi juniory, pochopitelně opět online. Živý stream z akce poběží na Youtube.

Týmy šesti nejlepších šachistek a šesti juniorů se střetnou v šestikolovém turnaji na internetové herně lichess.org. Mezi Dámami nechybí všechny tři medailistky z loňského MČR, Střelci by měli spoléhat hlavně na stříbrného šachistu z MS v rapidu do 10 let Václava Fiňka.

Kompletní sestavy:

Tým „Dámy“: Kristýna Petrová, Karolína Olšarová, Olga Sikorová, Nataša Richterová, Natálie Kaňáková, Tereza Rodshtein

Tým „Střelci“: Václav Finěk, Jakub Kůsa, Richard Stalmach, Marek Miča, Petr Gnojek, Jáchym Němec

Součástí turnaje je i čtyřkolové utkání mezi nejmladšími reprezentanty nazvané Věže vs. Pěšci. Dívčí tým nastoupí ve složení Lada Zelbová (narozena 2007) a Anna Voříšková (2006), chlapeckou dvojici tvoří mistr světa do 8 let z roku 2019 Jiří Bouška (2011) a Bayarjavkhlan Delgerdalai (2010).

„Smyslem turnaje je herně vytížit naše nejlepší hráčky, juniory i kadety v období, kdy je plnohodnotný sport stále omezen. Navazujeme na podobné reprezentační akce, třeba na loňské Letní šachové Pardubice. Od všech očekávám kvalitní výkony, kterými hráči potvrdí své postavení v reprezentačních výběrech,“ říká předseda ŠSČR Martin Petr, jenž bude po celou dobu klání komentovat na Youtube kanálu ŠSČR.

Reprezentační akce Dámy vs. Střelci 2021 se uskuteční 24. dubna od 10:00 na herně lichess.org. Hraje se tempem 12 minut + 5 s/tah, a to systémem „Scheveningen“.

Samozřejmostí jsou i anticheatingová pravidla: všichni hráči musí být po celou dobu hry připojeni přes online platformu Zoom, mít během partie zapnutou kameru a sdílet svou herní obrazovku. Na počítači pak nesmí být zapnuté jiné aplikace než lichess.org a Zoom.