Navara ovládl MČR v online bleskovém šachu před Michalíkem a Půlpánem

Dlouhodobá česká šachová jednička David Navara potvrdil svou nadvládu a vyhrál MČR v online bleskovém šachu. Stříbro získal jeho reprezentační kolega Peter Michalík a bronz Jakub Půlpán. Celkem se turnaje, který se odehrál v sobotu 17. dubna na herně Chess.com, zúčastnily téměř čtyři stovky hráčů.

David Navara vloni i kvůli technické chybě s připojením skončil na MČR v online bleskovém šachu stříbrný, letos tak neměl o motivaci nouzi. V třináctikolovém turnaji dvanáctkrát vyhrál, jedinou porážku zaznamenal proti Peteru Michalíkovi. Získal tak 12 bodů. Michalík skončil nakonec stříbrný před Jakubem Půlpánem, když oba uhráli 10,5 bodu a rozhodnout muselo pomocné hodnocení.

„Zpočátku jsem byl dost nervózní, ale pak jsem se dostal do správného tempa a hrál jsem velmi silně, i když zdaleka ne bezchybně. Dodatečně jsem zjistil, že jsem s Martinem Hollanem mohl přijít o figuru a dostat se do prohrané pozice. A s Jakubem Půlpánem jsem v technicky vyhrané pozici přehlédl nepříjemný šach, po němž pozice opět byla nejasná, naštěstí pro mne se ale vzápětí stalo totéž i jemu,“ komentuje své vystoupení David Navara, aktuálně 40. hráč světového žebříčku.

Mezi ženami byla nejlepší česká reprezentační jednička Joanna Worek (celkově brala 28. místo) před Martinou Marečkovou (46.) a Evou Kulovanou (56.). Vyhodnoceny byly i ostatní kategorie včetně rekreačních šachistů:

Junioři
Mládek Richard

Juniorky
Anna Marie Koubová

Žáci
Richard Stalmach

Žákyně
Třasáková Adéla

Senioři
Aleš Krajina

Seniorky
Eliška Richtrová

Elo 2100-2299
Lukáš Karásek

Elo 1900-2099
Adam Frank

Elo 1600-1899
Vojtěch Šrámek

Elo 0-1599
Tomáš Galda

Všechny výsledky prošly kontrolou anticheatingovým softwarem. Kompletní pořadí najdete na webu Chess.com nebo na Chess-results.com. Kompletní seznam oceněných je zde.

Šachový svaz ČR s přispěním partnerů turnaje rozdělil prize money přesahující 60 000 Kč a mnoho věcných cen. Losování cen pro nižší kategorie proběhne online na Youtube kanálu ŠSČR v pondělí 19. dubna ve 13:00.

„Bylo skvělé, že si během šampionátu mohli zahrát opravdu všichni, od rekreačních šachistů po reprezentanty. Což by jinak než online, vzhledem k současným opatřením, nebylo možné,“ říká předseda Šachového svazu ČR Martin Petr.

MČR v online bleskovém šachu běželo po celou dobu živě na webu České televize, záznam najdete zde.

Jáchym Fadrný při bojích na Online MČR v bleskovém šachu 2021

Nikolka Kůsová při bojích na Online MČR v bleskovém šachu 2021 

____

Na sobotní BETSYS OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V ONLINE BLESKOVÉM ŠACHU 2021 je ke čtvrtečnímu večeru přihlášeno 351 hráčů! Toto krásné číslo však nemusí být zdaleka konečné. Rozhodli jsme se termín ukončení příjmu přihlášek posunout až do sobotního (17.4.) poledne (12:00). K přihlášce však bude nutné zaslat potvrzení o zaplacení startovného.

Z MČR bude po celou dobu živý přenos, který poběží na webu ČT sport a HbbTV s komentářem GM Martina Petra. Na přenos se můžete podívat zde.

Pro účastníky je připraven velmi lákavý cenový fond ve výši min. 60 000 Kč! Přihlášky lze tedy společně s potvrzením o zaslání platby posílat na email mcronline@email.cz nově do 12:00 dne 17.4.2021!

Další podrobnosti naleznete v propozicích

Průběžnou startovní listinu naleznete na chess-results.

Těšíme se na Vaši účast!

____

BETSYS OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V ONLINE BLESKOVÉM ŠACHU 2021 se blíží mílovými kroky. Ke středečnímu odpoledni bylo na startovní listině přihlášeno 262 hráčů. Kromě české šachové jedničky GM Davida Navary jsou do turnaje přihlášeni například GM Peter Michalík, GM Vojtěch Plát, IM Vojtěch Zvardoń, IM Jakub Půlpán, GM Miloš Jirovský či GM Jan Bernášek.

Dále na všechny účastníky čeká velmi bohatý cenový fond v hodnotě přes 60 000 Kč!

Skvělou zprávou nejen pro účastníky, ale hlavně pro všechny fanoušky a potenciální diváky je to, že z MČR bude po celou dobu živý přenos, který poběží na webu ČT sport a HbbTV s komentářem GM Martina Petra. Odkaz na přenos přidáme nejpozději dopoledne v den konání MČR.

Přihlášky zasílejte na emailovou adresu mcronline@email.cz

Veškeré podrobnosti naleznete v propozicích.

Průběžnou startovní listinu naleznete na chess-results.

Těšíme se na Vás.

___

Přesně za týden bude odehráno BETSYS OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V ONLINE BLESKOVÉM ŠACHU 2021! Kromě velmi zajímavého cenového fondu čeká na zájemce také jedinečná možnost, zahrát si s českou šachovou jedničkou GM Davidem Navarou.

Startovní listina k dnešnímu dni (10.4.) čítá 135 jmen. Neváhejte tedy, zasílejte přihlášky na email mcronline@email.cz a staňte se součástí jedné z největších akcí roku 2021! Průběžnou startovní listinu naleznete na chess-results.

Skvělou zprávou pro všechny účastníky je také to, že by rozšířen cenový fond! Dále byla po 6. kole přidána přestávka. Veškeré novinky naleznete v propozicích.

Velké poděkování patří všem partnerům akce, jmenovitě Betsys, Naše kytky, Svoboda a syn, Dopravní stavby Brno, Gascontrol, Domy z Česka a Hasan & Sons.

V sobotu 17. dubna od 18:00 se na vás těšíme!

____

MČR v online bleskovém šachu 2021 se blíží mílovými kroky! Mezi přihlášenými naleznete například českou šachovou jedničku GM Davida Navaru, další lákavá jména jako GM Vojtěch Plát, IM Vojtěch Zwardoń, IM Jakub Půlpán, GM Miloš Jirovský, IM Jan Vykouk a mnoho dalších. Celkově je přihlášeno k dnešnímu dni (30.3.) 8 GM, 9 IM a 3 FM.

Neváhejte tedy, přijďte v sobotu 17. dubna od 18:00 změřit síly s těmi nejlepšími v ČR! Přihlášky zasílejte do 15. dubna na emailové adrese mcronline@email.cz nebo telefonu +420 735 920 411.

Velké poděkování patří všem partnerům MČR!

Těšíme se na Vás!

Průběžnou startovní listinu naleznete na chess-results.

____

Velký šachový svátek tohoto roku se blíží. V sobotu 17. dubna se uskuteční druhý ročník mistrovství České republiky v online bleskovém šachu. Vloni do prvního ročníku turnaje na serveru www.chess.com zasáhlo 400 hráčů všech kategorií a také letos pořadatelé očekávají podobně hojnou účast včetně republikové špičky. ŠSČR a sponzoři turnaje rozdají ceny v hodnotě přes 60 000 Kč.

Po roce, kdy pandemie znemožňuje setkávání na sportovních kolbištích, jsou již šachisti na online turnaje plně adaptováni. Důkazem je i únorové spuštění online soutěží ŠSČR, které se těší čím dál větší oblibě. Nyní je na programu jeden z dosavadních vrcholů roku, MČR v online bleskovém šachu. To se stejně jako vloni uskuteční na internetové herně www.chess.com.

Turnaj startuje v sobotu 17. dubna v 18:00 a přihlašovat se je možné nejpozději do 15. dubna na emailové adrese mcronline@email.cz nebo telefonu +420 735 920 411. Podmínkou účasti na turnaji je kromě aktivního účtu na serveru www.chess.com platná registrace v ŠSČR, pořadatelé ale budou udělovat i výjimky v podobě divokých karet či sponzorských míst.

Startovní listinu, která vloni čítala 400 jmen, budeme průběžně aktualizovat. Kromě nejprestižnější mužské a ženské kategorie se o tituly a ceny poperou i žáci, junioři a senioři.

Hraje se švýcarským systémem na 13 kol a tempem 3 minuty + 1 sekunda za každý provedený tah. Stejně jako v loňském roce budou regulérnost online turnaje chránit přísná anti-cheatingová pravidla serveru www.chess.com. Oficiální výsledky turnaje tak budou známy až po kontrole provozovatele serveru.

Více informací naleznete v propozicích turnaje.

„I když bychom se samozřejmě všichni raději potkávali osobně, jsem velmi rád, že se nám daří organizovat dlouhodobé online soutěže a že se blíží další ročník mistrovství republiky v bleskovkách alespoň na virtuálních šachovnicích. Věřím, že účast bude podobně silná jako vloni a opět přilákáme i hráče z republikové špičky (odkaz na loňské výsledky je zde). Zároveň bych tímto chtěl na turnaj pozvat všechny šachové nadšence, kteří mají šanci se alespoň virtuálně střetnout s našimi nejlepšími,“ říká předseda ŠSČR a ředitel turnaje Martin Petr.

Mezi nejlepší hráče a hráčky turnaje budou rozděleny finanční odměny minimálně 50 000 Kč a věcné ceny v minimální hodnotě 10 000 Kč. Všem sponzorům děkujeme! Na nejlepší žáky pak čeká třeba kniha velmistrů Jána Markoše a Davida Navary Tajná přísada, kterou Šachový svaz ČR vydal před Vánoci.