Komuniké ze 156. schůze VV ŠSČR

AKTUALIZOVÁNO O PŘÍLOHY

Ke své 156. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel v úterý 2. listopadu v Praze.

V jejím úvodu předseda ŠSČR Martin Petr informoval, že Covid-19 a s ním spojená vládní nařízení opět nabírají na síle, naštěstí můžeme stále bez velkých překážek hrát šachy. Článek k aktuálním opatřením, platným pro šachové soutěže, najdete zde. Je průběžně aktualizován po konzultacích s právním oddělením České unie sportu a členy VV ŠSČR.

Národní sportovní agentura vypsala program Můj klub, který je klíčový pro financování sportovních klubů, a tedy i šachových oddílů. Podrobnější informace najdete zde. Bohužel, administrativy oproti minulým letům přibylo, nenechávejte tedy vyplnění žádosti na poslední chvíli.

Michal Konopka jako manažer reprezentace informoval o sestavách a průběhu příprav na letošní ME družstev, které se už od 11. listopadu bude hrát ve Slovinsku. V plánu je také ME jednotlivců v rapidu a bleskovém šachu, které by mělo konat od 16. do 19. prosince v Katowicích.

Zdeněk Fiala jako předseda Komise mládeže informoval o uskutečněných mládežnických akcích a vypsaných konkurzech na pořadatele MČR mládeže a MČR juniorů a juniorek (zde). Schváleny byly také propozice Přeboru škol 2021/2022.

Trenérská komise spustila projekt KAT (Klub aktivních trenérů) a připravuje na 13. listopadu trenérské doškolení v Praze na Strahově, na které se prozatím přihlásilo 35 zájemců. V rámci projektu Šachy do škol probíhá již 2. ročník online soutěže a 26. října v Ostravě se uskutečnil také seminář Jak učit děti šachy.

Komise pro marketing a komunikaci pracovala především na zajištění prezentace nového generálního partnera Extraligy družstev – soutěž změnila název na šachy.cz Extraliga. Vzniklo nové logo, byly vyrobeny partiáře, stojánky k šachovnicím a proběhl komentovaný online přenos prvního dvojkola na svazovém YouTube kanálu (zde). Těšit se můžete i na přímý přenos z druhého dvojkola soutěže, již tento víkend 6. – 7. listopadu.

STK ŠSČR mimo jiné vyhodnotila konkurz na pořádání závěrečného extraligového trojkola, bude se konat ve Frýdku-Místku. Sekretariát připravuje MČR v bleskovém šachu, na které se již můžete přihlašovat, hrát by se mělo v sobotu 11. prosince v Brně. Velmi rychle a hladce byl na FIDE vyřízen přestup Julie Movsesjanové ze slovenské do české federace, na naší ratingové listině tak máme novou ženskou jedničku!

Výkonný výbor se k další schůzi sejde pravděpodobně v pátek 10. prosince v Brně, před MČR v bleskovém šachu. V mezičase bude zorganizována pracovní online schůzka.

Konferenci ŠSČR připravujeme na sobotu 5. března. Oproti tradičnímu termínu (poslední únorová sobota) došlo k posunu o jeden týden kvůli termínové kolizi s šachy.cz Extraligou, které se, ať už v roli hráčů nebo rozhodčích, při utkáních letošního ročníku účastní více než polovina členů VV ŠSČR.

Zápis ze 156. schůze VV ŠSČR

Přílohy: