Komuniké ze 151. schůze VV ŠSČR

AKTUALIZOVÁNO O PŘÍLOHY

Ke své 151. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel v úterý 23. března formou videokonference.

V jejím úvodu předseda ŠSČR Martin Petr informoval, že Národní sportovní agentura rozdělila finanční prostředky v dotačním programu Podpora sportovních svazů. Oproti původním předpokladům a avizovaným kritériím byla podpora stanovena na 105 % loňské výše dotace. Pro ŠSČR to znamená příznivou zprávu, obdrželi jsme o 2 245 039 Kč více, než bylo naplánováno ve schváleném rozpočtu ŠSČR na rok 2021 (zde). Rozhodnutí o výši dotace dorazilo 15. března, finanční prostředky pak 18. března.

Prezident ŠSČR V. Novotný společně se zástupci dalších svazů jednal 1. března s premiérem A. Babišem o situaci v NSA, vyplácení dotací a restartu sportu. Premiér si vyžádal vznik komplexního materiálu k otevírání sportu, který byl následně 12. března projednán Národní radou pro sport.

(Momentka z videokonference s premiérem, V. Novotný vlevo nahoře)

Předseda ŠSČR natočil dva díly nového formátu Nad dotazy šachistů (zde). Všechny dotazy členů jsou vítány na adrese emailové martin.petr@chess.cz.

Na členství ve VV ŠSČR a Komisi rozhodčích se rozhodla rezignovat Jiřina Prokopová. Držíme jí palce v její prestižní nové pracovní pozici v Tornelo.com (European Representative) a jako člence rozhodcovských komisí FIDE a ECU! VV ŠSČR bude prozatím fungovat v 5 členech.

Manažer reprezentace Michal Konopka připravil reprezentační smlouvy na rok 2021 a informoval o přípravách tří akcí – online Evropského klubového poháru, hybridního Mitropa Cupu a hybridní kvalifikace na Světový pohár.

Komise mládeže ŠSČR připravila projekty Podpory šachových kroužků (zde) a KTCM na rok 2021. Aktualizaci termínového kalendáře na květen a červen najdete zde. Trenérská komise ŠSČR připravuje nový projekt Klubu aktivních trenérů. Komise pro marketing a komunikaci rozdělila finance v grantovém řízení na popularizaci šachu, které publikovala na webu chess.cz zde a bude kontaktovat všechny žadatele.

STK ŠSČR zveřejnila opakovaný konkurz na pořadatele MČR 2021 čtyřčlenných družstev v rapid šachu a bleskovém šachu (uzávěrka přihlášek 14. dubna), najdete jej zde. Organizační komise informovala, že k 19. 3. prošlo aktualizací údajů 18 405 členů ze 445 klubů. Stoupl počet členů bez registrace, který činí 7 293. Plných 55 oddílů (průřezově ze všech krajů) ještě neposlalo aktualizovaný seznam členů, za což jim hrozí sankce. Na členství v komisi rezignoval František Štross, kterého vystřídal Jiří Krejnický.

Výkonný výbor se k další schůzi sejde v úterý 27. dubna.

Zápis ze 151. schůze VV ŠSČR

Přílohy: