Komuniké ze 143. schůze VV ŠSČR

AKTUALIZOVÁNO O PŘÍLOHY

Ke své 143. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel v úterý 28. dubna v Praze na Strahově, hosté se připojili pomocí konferenčního softwaru Webex.

Předseda ŠSČR Martin Petr informoval o aktuálním vývoji ohledně dotací MŠMT. Z dotačních programů MŠMT na rok 2020 má ŠSČR již vyplaceny všechny finanční prostředky z programů REPRE, TALENT a Organizace sportu. Nyní probíhají jednání na úrovni MŠMT – ČOV, ČUS – Národní sportovní agentura ohledně využití financí. Řada sportovních akcí, které byly součástí navržených rozpočtů v dotačních programech, se neuskuteční. Otázkou zůstává, jestli bude možné prostředky využít k jiným účelům a k jakým.

Hospodář ŠSČR Rostislav Svoboda provedl první odhad dopadů stávající situace na svazový rozpočet. Velký vliv na jeho další naplňování bude mít osud mezinárodních soutěží, o kterých má jednat ECU a FIDE během června.

Úspěchem skončilo MČR v online bleskovém šachu, kterého se v sobotu 25. dubna zúčastnilo 399 hráčů. Turnaj byl živě vysílán na webu ČT sport a dvakrát dostal prostor v hlavním sportovním zpravodajství ČT Branky, body, vteřiny. MČR zaznamenala i další média – například sport.cz, Lidové noviny, Český rozhlas. Šachy mají v této době oproti dalším sportům velkou výhodu, že se dají hrát online.

Předseda Komise reprezentačního úseku Michal Konopka informoval, že kapitán ženské reprezentace Tomáš Polák se na začátku dubna zúčastnil online kursu, který pořádala Trenérská komise FIDE. Tři reprezentanti se zúčastnili online projektu Hodinka s mistry (souhrn online aktivit najdete např. v tomto článku), několik našich nejlepších hráčů si také připravuje přednášky na plánovaném online soustředění mládežnické reprezentace.

Komise pro práci s talenty připravila nové rozdělení Individuálních tréninků, najdete jej zde. Komise mládeže informovala o zrušených nebo přesunutých akcích, viz článek. STK ŠSČR prozatím odložila na neurčito MČR amatérů (Vlčnov), MČR žen v rapidu (Znojmo) a MČR žen (Frýdek-Místek). O náhradním termínu případně o zrušení uvedených MČR bude rozhodnuto později dle termínových možností a možností pořadatelů. Jednáme také s pořadateli letních MČR – v rámci pardubického Czech Openu a festivalu v Plzni.

V rámci zprávy sekretariátu byl odsouhlasen termín tradičního MČR v bleskovém šachu, mělo by se hrát v sobotu 19. prosince 2020 v Brně.

Rozsáhlá byla diskuze VV ŠSČR k soutěžím družstev, její výsledek již byl publikován v tomto článku.

VV ŠSČR se k další online konferenci opět sejde už za dva týdny, ve čtvrtek 14. května. Termín řádné 144. schůze VV bude dohodnut podle aktuálního vývoje situace.

Zápis ze 143. schůze VV ŠSČR

Přílohy: