Komuniké ze 133. schůze VV ŠSČR

AKTUALIZOVÁNO O PŘÍLOHY. Ke své 133. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel v úterý 26. března v Praze na Strahově.

V jejím úvodu byl schválen nový Organizační řád ŠSČR, který lépe vymezuje kompetence jednotlivých členů Výkonného výboru a odborných komisí. Vznikla Klasifikační komise, jejímž předsedou se stal předseda ŠSČR Viktor Novotný. Za úkol bude mít především přípravu legislativy – aktualizaci Klasifikačního řádu a souvisejících předpisů.

Manažer reprezentace Michal Konopka poděkoval organizátorům pražského mezinárodního šachového festivalu, ve kterém startovalo devět členů širších reprezentací ČR. Komise reprezentačního úseku je spokojená především s výkony Jana Krejčího, Petera Michalíka, Tadeáše Kriebela a Kristýny Petrové. Ženské reprezentaci během festivalu pomáhal Vlastimil Hort. Michal Konopka dále informoval o nominacích na letošní Mitropa Cup a plánovaném soustředění žen.

Výkonný výbor kvitoval situaci v úseku mládeže, do kterého přinesl svěží vítr nový manažer reprezentace mládeže Petr Pisk. Na MČR v Koutech nad Desnou pozval Sergeje Movsesjana a Vlastimila Babulu, kteří besedovali s rodiči, trenéry a mladými talenty. Závěrečnou zprávu z akce si můžete přečíst zde. V přípravě je česká výprava na ME mládeže v Bratislavě.

Schválen byl projekt Krajských tréninkových center mládeže pro rok 2019, jejímž manažerem je Richard Biolek ml. O vývoji v projektu Šachy do škol informovala Venuše Souralová, která jedná o zapojení šachů do populárního ČOV Olympijského víceboje. Komise pro marketing a komunikaci rozdělila 115 tisíc Kč v rámci grantového řízení na popularizaci šachu (článek).

Trenérská komise informovala o pokračování školení trenérů 1. třídy a představila návrh revize podmínek vzdělávání trenérů šachu v ČR. Komise rozhodčích pověřila oddíl ŠK Velké Losiny organizací Školení a semináře pro rozhodčí 1. třídy, které se uskuteční 12. – 14. 4. v Loučné nad Desnou. Propozice je možné najít zde.

Příští schůze VV ŠSČR proběhne v úterý 23. dubna v Praze na Strahově.

Zápis ze 133. schůze VV ŠSČR

Přílohy