Komuniké ze 121. schůze VV ŠSČR

V úterý 28. listopadu se v Praze na Strahově sešel Výkonný výbor ŠSČR ke své 121. schůzi. V úvodu poblahopřál přítomnému Vlastimilu Jansovi k 75. narozeninám a bronzové medaili z MS a diskutoval jeho závěrečnou zprávu z proběhlého Mistrovství Evropy družstev. Kvůli nevhodnému chování během soutěže bylo uděleno oficiální napomenutí Vojtěchu Plátovi.

VV ŠSČR řešil také vypsání konkurzu pro výběr kapitánů mužské i ženské reprezentace, který bude připraven na začátku roku 2018, s účinností od roku 2019, aby došlo k překryvu a návaznosti funkcí stávajících a případných budoucích kapitánů. Michal Konopka zároveň informoval, že máme prvního úspěšného vítěze motivační ceny Evžena Gonsiora ve výši 90.000 Kč, a to Karolínu Olšarovou. Krůček od splnění všech podmínek je zároveň Jan Krejčí a slušné šance má i Vojtěch Plát.

Komise pro marketing a komunikaci informovala o stavu nového webu, následně byly diskutovány připomínky k jeho funkčnosti a postup oprav. Pro jejich množství bylo rozhodnuto o prozatímním souběžném provozování staré databáze db.chess.cz.

VV ŠSČR se zabýval i situací jihočeských oddílů v projektu Podpory kroužků, které přišly o podporu z důvodu pochybení předsedy KM JŠS. VV ŠSČR schválil náhradu za dotaci 3 oddílům, které jinak splnily podmínky projektu, a potrestal kraj snížením dotace na organizaci sportu.

Sekretariát informoval o přípravách MČR v bleskovém šachu. Jeho propozice najdete zde, stále se můžete přihlašovat, mistrovství je otevřené všem zájemcům.

Zápis ze 121. schůze VV ŠSČR


Přílohy: