Zítra začíná v Rychnově MČR seniorů

Přípravy na 21. ročník Rychnovského šachového festivalu seniorů jsou ve finiši. Pořadatelé vyřešili problémy s kapacitou ubytování, letos není žádný problém ani s přihláškami na poslední chvíli. Je již jasné, že na startovní listině budou kromě Čechů už jen Slováci a ojediněle Poláci. Nedávno totiž zemřel lídr polských šachistů Jerzy Laskiewicz, trenér z Wroclawi, který početnou polskou výpravu vždy vedl. Maďaři zatím žádnou aktivitu neprojevili. Bohužel nás nedávno navždy opustili tradiční účastníci, mj. lídr chebského klubu Vašek Vítek a lídr jesenického klubu Sváťa Hastík. Musíme je zapít.

Velmi příjemnou novinkou pro ubytované je to, že všichni, kteří si u nás objednali noclehy, budou bydlet na Domově mládeže Javornická, který po nové fasádě letos dostal i nové vybavení do oken všech pokojů – je vybaven žaluziemi, což může dost zpříjemnit pobyt účastníků. Na Javornické máme k dispozici poslední dva volné pokoje, internát na TGM letos nevyužijeme vůbec, je v rezervě.

Tradičně nabídneme účastníkům levné a dobré stravování v jídelně na DM TGM. Jídelní lístek zveřejníme na našich stránkách www.panda-rk.cz a stravování bude možné objednat v pondělí již na další dny kromě víkendu. V ostatních dnech jistě rádi využijete přilehlé restaurace Národní dům a asi i jiných restaurací ve městě.

Na úterý je připraven turnaj ve stolním tenisu v rekonstruované klubovně stolních tenistů v sokolovně na TGM.

Na pátek chystáme tradičně atraktivní autobusový zájezd. Navštívíme některé zajímavé lokality v Klodzkém výběžku a na Náchodsku.

V sobotu, předposlední den, je připravena novinka, turnaj ve Fischerových šachách. Nováčky seznámíme před turnajem s přesnými pravidly.

Všech soutěží v Rychnově se mohou účastnit jen hráči nad 50 let, tedy narození 1969 a později.

Náš turnaj je propagován prostřednictvím tisku a Českého rozhlasu v Hradci Králové.

Pro turnaj jsou připraveny všechny plakátovací plochy v Rychnově (26 míst).

Premiéru budou mít nové barevné samopropisovací partiáře vyrobené speciálně pro náš turnaj.

Všichni účastníci se mohou těšit na malou pozornost pořadatelů již u prezentace, která bude probíhat až do 16 hodin (tedy nikoli do 15 jak je omylem uvedeno na jednom místě propozic). Někteří účastníci přijedou již o den nebo dva dny dříve. Prodloužení pobytu v Rychnově je rovněž možné a lze zprostředkovat na místě.

Poslední změnou je tým pořadatelů. Turnaj bude řídit tradičně Martin Šmajzr, potom ho vystřídá od pondělka jeho dcera Katka Šimáčková a pomáhat jim bude také Veronika Šmajzrová. Bulletin v tištěné podobě vloni natolik snížil prodej, že se nám jej již vůbec nevyplatí tisknout a partie najdete jen na stránkách pořadatele na internetu.

V týmu pořadatelů letos nahradí tradiční hospodářky Mgr. Petru Tuzarovou a Lenku Neubauerovou paní Ing. arch. Veronika Kroulíková, maminka tří šikovných šachových nadějí a bude jí pomáhat Michaela Trávničková, čerstvá studentka VŠ. Partie bude přepisovat tým Martin Buločkin, Jan Horák (oba startují na ME do 18 let v Bratislavě a začnou s námi až od pondělí) a s nimi Vladimír Martyniuk.

Těšíme se na Vás

Online přenos

Schválené propozice

Startovní listiny