Získejte finance z grantového řízení na popularizaci šachu

I pro tento rok ŠSČR vyhlašuje oblíbené grantové řízení na popularizaci šachu po celé České republice. Přihláška do konkurzu se oproti minulým letům téměř nezměnila, stačí vyplnit formulář přiložený níže a odeslat jej na emailovou adresu kmk@chess.cz.

 

Uzávěrka přihlášek je 28. února 2019 ve 24:00. Později zaslané žádosti nebudou do výběrového řízení zařazeny.

 

Podrobnější informace o grantovém řízení najdete ZDE. 

Formulář žádosti o grantový příspěvek je ke stažení ZDE.

 

V předešlých letech se grantové řízení osvědčilo a podpořili jsme díky němu mnoho úspěšných akcí, díky kterým se šachy dostaly do podvědomí okolní společnosti. Cílem tedy je tento trend i pro letošní rok zachovat a umožnit co nejvíce lidem zahrát si  šachy.

Smyslem grantů je podpořit projekty, které mají šanci oslovit veřejnost a zvýšit zájem o šachy. Do grantového řízení se v roce 2018 přihlásilo 20 projektů s celkovými rozpočty přesahujícími 600 tisíc Kč. Hodnotící komise nakonec vybrala 15 projektů, mezi které bylo celkem rozděleno 93 tisíc Kč. Rozdělení si můžete prohlédnout v pdf.

Granty sloužily k rozvoji YouTube kanálu Roberta Cveka a Petra Koutného a pomohly propagačním akcím po celé České republice – v Praze, Klatovech, Krnově, Konopišti, Českých Budějovicích a dalších městech. Hrály se simultánky na náměstích, venkovní turnaje pro děti, šachové akce proběhly na střeše Lucerny, na bazénu v Poličce, na hradě v Lipnici n. S. i ve veřejných knihovnách.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem pořadatelům za spolupráci a za propagaci naší královské hry. Těšíme se na Vaše grantové přihlášky v roce 2019!