Závěrečná zpráva ze třetího Scoutingu Čechy 2019

Stejně jako v loňském roce zavítala česká část projektu „Scouting“ na sever do Svoru u Nového Boru. Z pozvaných 23 hráčů nakonec přijelo 18, kteří se ve dvou skupinách věnovali během víkendu intenzivnímu tréninku. Tomu předcházelo páteční testování z přečtené literatury (ta byla zapůjčena na minulém soustředění) a individuální pohovory se všemi účastníky, během kterých se probírali nejen výsledky testu a prázdninových turnajů, ale i současná tréninková morálka. Zbytek večera pak patřil deskovým hrám a utužování kolektivu.

páteční herní večer

Díky poznatkům z soustředění mládežnické reprezentace uspořádaného o týden dříve, se tentokrát na soustředění probírala pouze 2 témata. „Analýza vlastních partií“ a „Propočet forzírovaných variant“. V obou oblastech je totiž úroveň všech zúčastněných velmi slabá a bude potřeba na nich v budoucnosti, nejen na soustředěních, neustále pracovat!

Analýza vlastních partií – Lukáš Vlasák

Propočet forzírovaných variant – Michal Novotný

Aby všichni celý víkend jen neproseděli za šachovnicemi, uskutečnil se v sobotu, i díky příznivému počasí, výlet na nejvyšší vrchol v okolí – horu Klíč. Zbytky volného programu pak stejně jako každé soustředění vyplnil fotbal.

4. nejvyšší hora Lužiských hor – Klíč (759 m.n.m.)

Úspěšné dobytí vrcholu!

Následující soustředění se uskuteční začátkem listopadu (8.-10.) v Českých Budějovicích a speciálním hostem bude účastnice Turnaje kandidátek v roce 1990 a několinásobná mistryně republiky WGM Eliška Richtrová!

V Praze 4.10.2019, Lukáš Vlasák