Závěrečná zpráva MČR žáků v rapidu

198 žáků a žákyň se sjelo o uplynulém víkendu do pražského Hotelu Don Giovanni, aby se utkalo v šesti samostatných turnajích o titul mistra a mistryně republiky v rapid šachu. Vedle nich hrálo v doprovodném OPEN turnaji dalších 17 hráčů všech věkových kategorií. Ve všech turnajích se hrálo na 9 kol, tempem 2 x 20min. + 5s bonus za každý provedený tah.

Hráči a jejich doprovody byly ubytováni přímo v Hotelu Don Giovanni nebo v hotelu Iris (stadión Slavie). Turnaje řídil hlavní rozhodčí Ing.Jaroslav Šmíd, kterému asistovali rozhodčí Václav Paulus, Jakub Šulc a Vít Doležal. Online přenosy 24ti partií zabezpečoval Michal Sliva. Řízení turnajů programem chess-results se ujal Richard Sliva. Mistrovství pořádala z pověření ŠSČR Šachová škola pat a mat se sídlem ve Mšeně a ředitelem akce byl pořadatelem pověřen pan Michal Mach.

V sobotu se odehrálo 6 turnajových kol a na druhý den zbyla tak 3 poslední kola.

V neděli ve 14hod. již byly známy jména nových mistrů a mistryň republiky a za přítomnosti člena KM ŠSČR Stanislava Stárka a zástupkyně hotelu Don Giovanni Michaely Pospíšilové proběhlo jejich dekorování.

Vítězi v jednotlivých kategoriích se stali:

H10 – 1.Kroulík Václav, Region Panda 2.Chernyy Andrey, ŠK Aurora Praha 3.Mík Tomáš, Region Panda

D10 – 1.Bartečková Nikol 2.Lacková Lucie, obě Beskydská ŠŠ 3.Stará Zuzana, Staré Město H12 – 1.Delgerdalai Bayarjavkhlan, Staré Město 2.Váňa Jan, Tachov 3.Jaššo Matěj, Krnov D12 – 1.Zádrapová Amálie, Vsetín 2.Slívová Linda, Teplice 3.Mikešová Lenka, Grygov

H14 – 1.Pražák Daniel, Šachová akademie VŠTE, 2.Němec Jáchym 3.Šmolík Jáchym, oba Říčany

D14 – 1.Zelbová Lada, Jičín 2.Bartečková Denisa, Beskydská ŠŠ, 3.Dobsa Emma, Unichess

OPEN – 1.Trávníček Jaroslav, Sulimov 2.Vavřínek Tomáš, Dolní Benešov 3.Bludský Hynek, ŠK 64 Plzeň

 

Celý turnaj proběhl v bojovné, ale přátelské atmosféře a tak rozhodčí kromě časových kontrol a několika nemožných tahů nemuseli řešit jiné nestandartní situace.

Za podporu mistrovství pořadatelé děkují Hotelu Don Giovanni, Šachovému svazu ČR a sponzorům Ruben Group s.r.o., nakladatelství Straky na Vrbě a společnosti M2000.

Mediálně byla akce propagovaná na webu ŠSČR a šachovém webu NSS. Detailní výsledky naleznete na webových stránkách https://chess-results.com/tnr576982.aspx?lan=5

Roman Burda – předseda Šachové školy pat a mat