Závěr MS seniorských týmů

Mistrovství světa seniorských týmů 2020, pořádané v Praze, bylo vzhledem k aktuální situaci ohledně koronaviru ukončeno po 7. kole z původně plánovaných 9.

Již dříve, v polovině turnaje, v úterý 10. března, Bezpečnostní rada státu zakázala všechny hromadné akce s účastí více než 100 lidí. Organizátorskému týmu mistrovství se v rekordně krátkém čase podařilo přestavět hrací místnosti, aby bylo požadavku vyhověno, a zároveň byl zaveden zákaz přístupu diváků. Tak se mohla odehrát ještě tři kola, další zpřísnění bezpečnostních opatření ze strany státu ve čtvrtek 12. března však znamenalo konec turnaje. Výsledky byly vyhlášeny po 7 kole podle průběžného pořadí. A to přineslo českým týmům hned tři medaile!

V kategorii mužských týmů nad 50 let skončil náš tým na bronzovém stupínku za vítězným družstvem USA a stříbrnými Lasker Schachstiftung GK.

(Bronzový tým České republiky, zleva Michal Konopka, Petr Velička, Petr Hába, Zbyněk Hráček, součástí týmu byl také Ladislav Langner)