Zápas Česko – Bosna na Chess.com a další turnaje

Naprosto většina šachových lig, turnajů a zápasů je aktuálně omezená – a přesto můžeme hráčům všech šachových úrovní nabídnout každou neděli výjimečnou příležitost.

Stačí se k nám přidat a stát se členem české reprezentace na serveru chess.com a spolu s námi hrát zápasy proti dalším světovým a evropským reprezentačním týmům.

Tuto neděli 22. března od 20:00 hrajeme LIVE utkání se silným týmem Bosny a Hercegoviny a oceníme každou větší i menší posilu.

Toto utkání se skládá postupně z bullet zápasu (tempo 2+1 od 20:00), z blitz zápasu (tempo 5+2 od 20:20) a z rapid zápasu (tempo 10+2 od 21:00). Vice informací naleznete na: https://www.chess.com/cs/news/view/lcel-lcwl-tuplovane-sarajevo

Herní systém pro jednotlivé zápasy je jednoduchý – podle příslušného ratingu se seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě – jednu partii bílými a jednu černými. V našem posledním utkání s Mexikem se hrálo na 47 šachovnicích, rekord je 329 šachovnic v zápase Ukrajina – Rusko.

Pokud jde všechno dobře, tak oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní – proto se týmových soutěží mohou účastnit všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

Co musíte udělat proto, abyste si zahráli?

Je to snadné, stačí:

– zaregistrovat se na serveru https://chess.com (nemusíte se bát, pro běžné hraní bez problémů postačí neplacený účet)

– vstoupit do zdejšího českého týmu – postačí kliknout na stránku https://www.chess.com/club/team-of-the-czech-republic a požádat o členství

projít si základní informace o klubu na https://www.chess.com/clubs/forum/view/faq-2

– a v neděli být připraven na velké šachové utkání!

Hrát je možné jak z počítače, tak i z mobilu nebo tabletu. Pokud budete mít problémy, stačí se ozvat buď na týmové stránce nebo v chatu a určitě Vám někdo pomůže.

Malé upozornění: server chess.com je velmi přísný na případné podvádění a nevhodné chování, takže to prosím ani nezkoušejte! (uškodíte sobě i týmu)

Před nedělním zápasem s Bosnou máte dvě možnosti si potrénovat:

pátek 20.3. 19:00 – 1. eOBR – https://www.chess.com/live#t=1159270

– švýcarský systém na 7 kol v tempu 5minut

neděle 22.3. 18:15 – týmová aréna – odkaz bude zveřejněn na stránkách klubu před turnajem

 

Dovětek pro opravdu silné hráče (rating > 2000) – není pravda, že tato soutěž je jen pro amatéry. Zrovna Bosna a Hercegovina mívá na prvních šachovnicích hráče na úrovni mezinárodních mistrů (rating okolo 2500) a některé týmy nasazují i super-velmistry (s ratingem přes 2700). A jako bonus – pokud máte FIDE titul, tak máte všechny služby serveru chess.com zdarma.

Budeme se těšit, že se k nám přidáte!
Ivo Musil / Petr Zelenka