Zahrajte si s Davidem Navarou na Olympijském festivalu

Šachy se dostaly na Olympiádu! Tak trochu ano. Do moravské metropole totiž poprvé zavítá projekt Olympijský festival. Brno, druhé největší město České republiky, a Jihomoravský kraj ve spolupráci s Českým olympijským výborem přeměnili pavilon brněnského výstaviště po dobu 17 dní na místo, kde se u příležitosti olympiády v Pchjongčchangu 2018 budou setkávat sportovní nadšenci, aby fandili českým sportovcům v dějišti her a sami si aktivně zasportovali. Vstupné do parku je symbolické – 50 Kč. No a šachy u toho nebudou chybět!

Olympijský park v Brně (zdroj: https://www.olympijskyfestival.cz/)

 V hale „Z“ brněnského výstaviště bude nachystán šachový koutek se šachovnicemi a zahradními šachy po celou dobu festivalu, který zahajuje 9. a končí 25. 2. 2018. Jak jste si již mohli všimnout na svazovém Facebooku, tak šachový koutek máme postavený a očekáváme příchod pátku, kdy přivítáme první návštěvníky. A vezmeme to pěkně z gruntu, jelikož v pátek se za námi do koutku zastaví šachisté Moravské Slavie a to přímo její extraligoví zástupci! Po celý víkend a i následující týden bude pro návštěvníky připravená možnost zahrát si na zahradních šachách, účastnit se řešitelských soutěží, zahrát si a naučit se například holanďany, fišerky atd… Na Vaše dotazy rád odpoví kdokoliv z naší obsluhy šachového koutku. Ve čtvrtek 15. 2. proběhne simultánka a beseda s českou šachovou jedničkou a reprezentantem GM Davidem Navarou. Všichni jsou srdečně zváni!

GM David Navara (třetí zleva) při zahajovací ceremonii na světově známém prestižním šachovém festivalu Tradewise Gibraltar 2018 (autor: Sophie Triay )

David Navara pochází z Prahy, kde také žije. Letos v březnu oslaví Kristova léta (33 let) a je dlouhodobě českou šachovou jedničkou. Zdobí ho 8 trofejí šachového šampióna z Mistrovství České republiky v klasickém šachu a na světovém žebříčku FIDE mu momentálně patří skvělá 19. příčka. David Navara se poslední dobou veze na vlně úspěchu a hodnotou aktuálního Fide Ela 2745 se přiblížil svému dosaženému maximu (2751) z května 2015.