Nový Bor devátým klubem v Evropě!

Jedinému českému zástupci se ve finále Online Evropského klubového poháru nedařilo. Po spolehlivém výkonu v základní skupině a následném play-off se ve finále Novoborští trápili. Po jasné výhře v posledním kole proti desátému Cercle d’Echecs de Monte-Carlo se tedy Novoborští musí spokojit s devátým místem.

Vítězem Online Evropského klubového poháru se stal německý tým SF Deizisau e.V., druhý skončil Clichy Echecs 92 v čele s vítězem šachového wimbledonu ve  Wijk aan Zee GM Van Foreestem a třetí místo obsadil tým  Mednyi Vsadnik.

Všem českým zástupcům děkujeme za reprezentaci.

Odkaz na výsledky: chess-results

____

V pondělí 29. března se odehrály tři kvalifikační skupiny play-off o postup do finále Online Evropského klubového poháru. Z každé skupiny postupovaly do finále první tři týmy. Český zástupce, Nový Bor, si postup bez problémů pohlídal a ve skupině B obsadil 2. místo! Opět výborně zahrál GM David Navara, který získal 3 body ze 4 utkání. Ve skvělé formě se prezentoval ruský tým Ladya Kazan, který neztratil ani bod. Na první šachovnici exceloval GM Artemiev Vladislav (elo 2709), který získal 4,5/5.

Během úterý 30.3. a středy 31.3 se odehraje za účasti deseti týmů finále Online Evropského klubového poháru.

Fandit týmu Nového Boru můžete denně od 14:30.

Výsledky kvalifikační skupiny B: chess-results

Partie finálových dnů můžete sledovat na Tornelu.

____

Nový Bor postoupil mezi 18 nejlepších týmů v Online Evropském klubovém poháru

O víkendu proběhla kvalifikační část Online Evropského klubového poháru za účasti 91 týmů. Jako nůž máslem projel základní částí jeden z favoritů na celkové prvenství, Nový Bor, který zvítězil ve všech 9 zápasech skupiny B! Skvěle zahrál GM David Navara, který získal 5,5/6.

Výborně zahrál i tým Český Lev, složený z našich reprezentantů, kterému ve skupině C jen těsně unikl postup. Nejvíce bodů získal GM Jiří Štoček (5,5/6).

Velmi dobře se prezentovalo také družstvo Moravské Slavie Brno „A“, které skončilo ve skupině I na 4. místě. Její první šachovnici obdivuhodně hájil GM Ivan Saric, který uhrál 7,5/9.

Českou republiku reprezentovala na této akci také řada mladých hráčů, ze kterých se nejvíce zaskvěl Jáchym Šmolík, jenž získal 4/6.

Zítra, 29. března od 14:30, se bude hrát play-off o postup do finále mezi 10 nejlepších, kam postoupí 9 nejlepších týmů ze tří skupin. Jistým účastníkem finále je vítěz Online Evropského klubového poháru žen,  Cercle d’Echecs de Monte-Carlo.

Výsledky můžete zhlédnout na chess-results.

___

V sobotu 27. března startuje Online Evropský klubový pohár – tato vrcholová týmová soutěž proběhne na platformě Tornelo. Přihlášených je 91 týmů, více než 400 titulovaných hráčů a 80 hráčů s ratingem 2600+, což slibuje skvělou podívanou! Jedním z největších favoritů soutěže je druhý nasazený Nový Bor, můžeme fandit také  dalším českým týmům, jako je Český lev (mužský reprezentační výběr), Moravská Slavia Brno, Bohemian Fire či BŠŠ Frýdek-Místek.

Mezi velká lákadla bezesporu patří jména ze světové špičky jako Shakhriyar Mamedyarov, Richard Rapport, Maxime Vachier-Lagrave, Pentala Harikrishna, Jan-Krzysztof Duda, Jorden Van Foreest, naše česká jednička David Navara a mnoho dalších.

Soutěž je rozdělena do tří částí: o víkendu, ve dnech 27. – 28. března se hraje kvalifikace, kde byly přihlášené týmy rozděleny do 9 skupin a nejlepší dva z každé skupiny postoupí do play-off. To se hraje v pondělí 29. března, 18 týmů bude hrát ve třech skupinách a tři nejlepší z každé skupiny postoupí mezi nejlepší desítku, která si ve dnech 30. – 31. března zahraje systémem každý s každým finále! Přímý postup do finále má již v kapse vítězný tým Online Evropského klubového poháru žen, Cercle d’Echecs de Monte-Carlo.

Ředitelem turnaje je IO Petr Pisk, hlavní rozhodčí IA Jiřina Prokopová. Hrací platformou je Tornelo.com. Tempo hry je stanoveno na 15 minut s přídavkem 5 sekund/tah.

Výsledky: chess-results