Začíná extraliga družstev

O víkendu 18. – 19. 11. vstupujeme do nové extraligové sezóny. Podrobné informace najdete v záložce Extraliga v levém menu nového webu.

V sobotu 18. 11. se začíná hrát od 14:00, pouze zápas BŠŠ Frýdek-Místek proti 1. Novoborskému ŠK začne už v 10:00. Nedělní zápasy začínají všechny v 10:00. Všechna utkání pochopitelně budete moci sledovat online na webu chess.cz a také na chess24.com.

A co vlastně můžeme od nové extraligové sezóny čekat? Poté, co se už dříve práva účasti v extralize zřekla obě družstva Jičína a také první dva postupující z loňské 1. ligy-východ, oproti původnímu plánu se letos naší nejvyšší soutěže zúčastní družstva Turnova, Litovle a Moravské Slavie Brno.

Největším favoritem na zisk extraligového titulu je pochopitelně 1. Novoborský ŠK, vítěz posledních osmi (!) ročníků. Nicméně výsadní postavení Nového Boru byla částečně otřeseno už před sezónou, protože Zbyněk Hráček, stabilní člen kádru novoborských a 4. hráč českého žebříčku, přestoupil do tradičně silných Pardubic. Poté, co v létě proběhl hromadný přestup hráčů ŠK Rapid Pardubice do 2222 ŠK Polabiny, znamenalo to i přesun práv na extraligovou účast. Kostra pardubického týmu ovšem zůstala stejná jako loni a tým nakonec vstupuje do soutěže pod jménem  JTEKT Pardubice.

Do boje o titul budou určitě chtít zasáhnout také loňští stříbrní medailisté z Lysé nad Labem. Ve vyrovnaném zápase proti Novému Boru loni jen těsně prohráli (reportáž si můžete připomenout zde). A někteří členové Lysé nad Labem za poslední rok zaznamenali výrazný výkonnostní vzestup, jmenujme hlavně nadějné reprezentanty Vojtěcha Pláta a Jana Krejčího.

Také další týmy mají velmi silné soupisky, včetně cizinců přes 2600 FIDE ELO – BŠŠ Frýdek-Místek nebo Labortech Ostrava. Extraliga nám tak slibuje vyrovnané boje a bude se na co dívat!