Začalo Mistrovství Evropy v Pardubicích

Ve čtvrtek 11. července začalo Mistrovství Evropy mládežnických týmů, které se letos hraje v pardubické hokejové aréně jako součást festivalu Czech Open. Hráči jsou rozděleny do kategorií open a dívky a podle věku do 12 a do 18 let. Celkem se hraje 7 kol, každý den se začíná v 15 hodin, kromě posledního kola, které je ve středu 17. července od 9 hodin.

Slavnostní zahájení

V kategorii do 18 let hraje celkem 15 čtyřčlenných týmů, česká reprezentace se hned v prvním kole utkala se Slovenskem, derby lépe zvládli naši sousedi poměrem 3:1. V dívkách do 18 let je celkem 18 týmů, z toho hned tři jsou české. Týmu MS Region se povedlo urvat zápasovou remízou s polským nasazeným týmem. V kategorii open do 12 let hraje celkem 12 týmů a opět 3 české.

Tým do 12 let ve složení Finěk, Němec, Brožka, Werner s kapitánem FM Michalem Novotným v prvním kole remizoval s 2. nasazenými Maďary

Druhý tým do 12 let ve složení Day, Winter, Hladký, Mohapl s kapitánem IM Davidem Kaňovským Novotným v prvním kole remizoval s 5. nasazenými Izraelci

V kategorii dívek do 12 let je celkem 8 týmů a dva z České republiky, v prvním kole se jim nedařilo a oba zápasy prohrály.

Výsledky všech kategorií na chess-results jsou na stránkách pořadatele, včetně fotogalerie. Online přenos je i na chess24.com.