Výkonný výbor svazu k ME družstev

Aktualizace 10. 12. 2021:

Výkonný výbor ŠSČR na své 157. schůzi dne 10. prosince 2021 v Brně prodiskutoval situaci s vystoupením českých týmů na mistrovství Evropy družstev. Na základě písemného vyjádření všech reprezentantů, reprezentantek i kapitánů VV ŠSČR rozhodl, že:

1) Na roky 2022 a 2023 nebude uzavřena reprezentační smlouva s Vojtěchem Plátem. Jeho chování během ME družstev bylo neprofesionální a nekolegiální. Členové VV ŠSČR věří, že na případných příštích reprezentačních akcích budou mít profesionálnější přístup i letošní nováčci v týmu, Jan Krejčí a Štěpán Žilka.

2) Výše uvedené není oprávněným důvodem, proč Vojtěcha Pláta zanechat v dějišti konání akce, aby si cestu do ČR zajistil sám. Za tuto skutečnost se mu předseda ŠSČR Martin Petr omluvil. Náklady spojené s cestou ŠSČR uhradí. VV ŠSČR se rozhodl neprodloužit smlouvu s reprezentačním kapitánem Zbyňkem Hráčkem, na danou pozici bude vyhlášen konkurz.

______

Původní článek z 24. 11.:

Výkonný výbor ŠSČR na své online schůzi dne 23. listopadu 2021 hodnotil vystoupení reprezentačních týmů na mistrovství Evropy družstev. Detailně se zabýval nejen sportovními výsledky, ale zejména přístupem tří hráčů a kapitána družstva mužů k plnění reprezentačních povinností.

Podle informací, které se k členům VV ŠSČR z dějiště šampionátu dostaly, došlo k porušování životosprávy a objevily se nejasnosti při tvorbě sestavy na jednotlivá utkání. VV ŠSČR se věnoval také průběhu závěrečného dne šampionátu a okolnostem, které provázely návrat reprezentantů do České republiky.

Zjištěné skutečnosti považuje VV ŠSČR za závažné a pověřil generálního sekretáře, aby požádal o vyjádření dotčené účastníky mistrovství. Celou záležitost bude VV ŠSČR dál řešit při svém jednání v Brně 10. prosince.