Vyhlášení online soutěží ŠSČR a výsledky play off Novotný Glass Online Ligového poháru

Zde najdete záznam ze Zoom přenosu/konference vyhlášení/zakončení online soutěží:

O víkendu 10. a 11. dubna proběhlo play off Novotný Glass Online Ligového poháru. A je nutno říci, že proběhlo divácky atraktivní a hráčsky dramatické vyvrcholení celé soutěže.

Do play off se probojovalo 8 týmů z celkových 18 družstev.  Jako poslední to zvládlo družstvo z Litovle (ve středečním rozstřelu porazilo „Béčko“ z BŠŠ). Samotné play off probíhalo v sobotu dvoukolem (čtvrtfinále a semifinále) v neděli pak bylo na řadě finále a zápas o 3. místo.

Pozdější vítěz Lysá nad Labem měla namále ve čtvrtfinále, kde juniorka z Oázy předvedla skvělý výkon, a rozhodoval šachový tie-break. Druhý finalista Morenda procházela play off snadněji. Ve finále na sebe narazily 2 nejlepší týmy po základní hrací části a po boji zvítězila Lysá nad Labem. Zvláště důležitou se ve finále ukázala výhra na 4. šachovnici v podání Anny Marie Koubové, která byla zároveň nejvíce bodující hráčkou play off. Třetí místo obsadilo „Áčko“ z Beskydské Šachové Školy. Gratulujeme všem medailovým celkům a děkujeme všem týmům za účast v 1. Online Ligovém poháru.