Vítězství v Corridě putuje do Izraele

V sobotu 1. září se konalo slavnostní zakončení Novoborské šachové Corridy. Klání bylo napínavé až do poslední partie, vítězství si nakonec odvezli izraelští hráči.

Ve všech vážných partiích udržel Viktor Láznička Borise Gelfanda na uzdě a připsal si 4 remízy, souboje ve zkráceném tempu mu vůbec nevyšly a prohrál všechny čtyři. Gelfand tedy celkově zvítězil 6-2.

GM Boris Gelfand – GM Viktor Láznička

Zápas mezi Nitzanem Steinberg a Tadeášem Krieblem byl napínavý až do konce. Ve čtvrteční a páteční partii v součtu odehráli 152 tahů a strávili za šachovnicí téměř 11 hodin, především věžová koncovka šesté partie se možná dostane i do učebnic šachu. Izraelský mladík v sobotu výborně zafinišoval, vyhrál obě závěrečné rapid partie a otočil tak skóre ve svůj prospěch, celkově zvítězil 4,5-3,5.

IM Tadeáš Kriebel – GM Nitzan Steinberg

Slavnostní vyhlášení výsledků – trofeje hráčům přišla předat tenisová legenda Helena Suková

Od středy do pátku se konal také Gelfand Camp, kde naši mládežníci měli možnost poslechnout si přednášky od FM Lukáše Vlasáka, ale také od velmistrů Vlastimila Horta, Vlastimila Babuly, Roberta Cveka a Pavla Šimáčka. Odpoledne se šli podívat na partie na Corridě.

Velmistr Vlastimil Hort jako čestný host přednášel na Gelfand Campu

V sobotu dopoledne proběhl tradiční Fejfarův memoriál, po 11 kolech nejlepších 8 postoupilo do dvou finálových skupin a jejich vítězové se utkali o celkové prvenství. Vítězem se stal Štěpán Žilka,  který porazil Vlastimila Babulu staršího, třetí místo obsadil Zbyněk Vrbata. Výsledky najdete zde.

Trio vítězů – Zbyněk Vrbata, Štěpán Žilka, Vlastimil Babula

Oficiální stránky Novoborské šachové Corridy
Závěrečná zpráva na nss.cz
Kompletní zpravodajství na nss.cz
Fotogalerie od Vladimíra Jagra – Novoborská šachová Corrida a Fejfarův memoriál