Velmistrovský duel v Praze

Legenda britského šachu, vyzyvatel mistra světa Kasparova a současný viceprezident FIDE Nigel Short bude hostem již osmnáctého ročníku pražského šachového festivalu pod taktovkou Pavla Matochy.

Velmistr Short (55 let) se utká v zápase na 10 partií v rapid šachu s nejmladším českým velmistrem Thai Dai Van Nguyenem (18 let) a to od soboty 10. října do pondělí 12. října v nádherném sále Obecního domu v Praze.

Kvůli protikoronavirovým epidemiologickým opatřením je zakázán přístup diváků na sportovní akce, a tak i velmistrovský zápas bude probíhat v divácky prázdném hracím sále. Chcete-li tento duel sledovat, budete mít k dispozici velkoryse pojatý online přenos. Kromě diagramu probíhající partie uvidíte skrze video i do turnajového sálu na oba aktéry a zároveň budete moci sledovat živý komentář velmistra Štěpána Žilky, doplněný o živé vstupy nejlepšího českého velmistra Davida Navary.

Online přenos poběží na youtube kanále šachy.cz.

Fotogalerii Šachového festivalu 2020 si můžete prohlédnout zde.

(V předvečer festivalu, vlevo Thai Dai Van Nguyen s tatínkem, vpravo Nigel Short a Pavel Matocha. Autorka fotografie: Anežka Kružíková.)

Sponzoři a partneři festivalu: