Velká cena Lysé nad Labem

V Lysé nad Labem proběhl první říjnový víkend mládežnický turnaj. Krátký report z akce, který si můžete přečíst níže nám zaslal pan Miloš Havlena. Děkujeme za uspořádání turnaje i za nepříznivých podmínek, které v době konání turnaje panovaly!

O prvním říjnové sobotě 3. 10. 2020 jsme přivítali v Lysé dětské šachisty z Polabí a okolí. Pro 71 dětí, zázemí k turnajovému klání vytvořilo Výstaviště Lysá nad Labem. Rapidový turnaj regionální soutěže Polabí se hrál ve třech skupinách. Mladší děti do 12 let hrály tempem 2×20 minut na partii, starší děti do 16 let hrály tempem 2×20 minut na partii+5vteřin na tah stejně jako junioři. Nejúspěšnější děti hrály na devíti elektronických šachovnicích. Vzhledem k velmi přísným hygienicko-epidemiologickým opatřením jsme se snažili i rodičům dětí, kteří nemohli do hrací místnosti nabídnout střípky z turnaje alespoň přes on-line přenos na webových stránkách ŠK JOLY Lysá nad Labem. Cílem organizátorů bylo kromě bezproblémového průběhu turnaje, také aktivní trávení volného času venku mezi zápasy.

Kompletní výsledky naleznete na stránkách chess-results.

Gratulujeme všem vítězům a zejména Lysákům,  Romanu Hodkovi v kategorii do 10 let a Káťě Kammové a Dominice Kaplanové v kategirii do 14 let. K tomu všemu nám přálo počasí a „mokrou variantu“ jsme nemuseli využít. Těšíme se na další lyskou zelenou vlnu šachu.

Pěkné video z turnaje naleznete ZDE.