Večer vzpomínek na velmistra Lubomíra Kaválka

Součástí nadcházejícího Prague International Chess Festivalu (13. – 20. 6. 2021) bude vedle turnaje velmistrů, mládeže i kategorie Open také doprovodný program. Ten vyvrcholí v sobotu 19. června vzpomínkovým večerem na legendu českého i světového šachu Lubomíra Kaválka.

Součástí vzpomínkového večera bude promítání fotografií, čtení z připravované autobiografie o Lubomíru Kaválkovi a přednáška velmistra Jána Plachetky. Stejně jako celý program festivalu se večer uskuteční v pražském hotelu Don Giovanni, a to od 17:00.

Ještě na loňském pražském festivalu, který svou přítomností obohatilo mnoho známých osobností jak ze světa šachového, tak z kultury nebo dalších sportovních odvětví, byl Kaválek hlavním hostem. Jedna z největších osobností českého, ale i amerického a světového šachu nečekaně zemřela 18. ledna 2021.

„Vloni zde Kaválek vedl sérii přednášek pro širokou veřejnost, kde vzpomínal na turnaj Praha 1990 nebo vyprávěl o režisérovi a zapáleném šachistovi Miloši Formanovi. Navíc živě komentoval probíhající turnaj Masters. To vše zůstalo a zůstane ještě dlouho v paměti všech diváků a návštěvníků,“ vzpomíná ředitel Prague International Chess Festivalu Petr Boleslav, jenž zároveň všechny návštěvníky letošního ročníku pozval k účasti na večeru věnovanému Lubomíru Kaválkovi.

 

Více informací najdete na oficiálních stránkách festivalu.