V Rychnově bylo zahájeno Mistrovství ČR seniorů

Rychnovský šachový festival ještě nikdy v minulosti neměl tak vysokou organizační úroveň jako letos, při svém 22. ročníku. Sice nepřijeli přední čeští velmistři, ale turnaj je určen především pro amatéry, kteří hrají pro radost z královské hry. A těch přijelo i v této riskantní době do Rychnově na 9 dní celkem 140! Jejich fanoušci je mohou letos poprvé sledovat na tak vysokém počtu on-line přenosů. Je jich celkem 30. Podstatně lépe než v minulých letech se podařilo naplnit kategorii nad 50 let. Na stránkách www.panda-rk.cz i stránkách ŠS ČR  můžete sledovat na 5-9 šachovnicích nejlepší hráče v kategorií 50, 60, 70 a 80. K velkým překvapením došlo už v úvodním kole. Na těchto stránkách bude od pondělního rána i fotogalerie z prvního turnajového dne. Pořadatel se snaží v plné míře naplňovat hygienická pravidla současné doby.

Druhý hrací den uspořádal ŠS ČR, respektive jeho Trenérsko-metodická komise zdarma seminář o turistickém Rychnovsku a také na šachové téma věžové koncovky. Přednášel sám předseda TMK a účastník M ČR Evžen Pospíšil a zúčastnilo se více než 20 hráčů.

V týdenním doprovodném programu je také bleskový turnaj, fischerovy šachy, společenský večer ve Slatině nad Zdobnicí s tancem dámské skupiny FLORITEAM, autobusový výlet na zámek a do zámeckých zahrad v Nových Hradech u Litomyšle. Hraje se v krásném sále Pelclova divadla v Rychnově denně od 15:30, od pátku potom od 9 hodin.

Jiří Daniel