Úvodní zpráva MČR juniorek a Polofinále MČR juniorů

V sobotu 10. listopadu v 16:15hod. zasedne ve Špindlerově Mlýně (hotel Esprit) k šachovnicím více než 80 juniorek a juniorů, kteří se zúčastní Mistrovství ČR juniorek kat. D18 a D20 a Polofinále MČR juniorů H18 a H20. Významná šachová akce se nejen v hotelu Esprit, ale i ve městě Špindlerův Mlýn uskuteční poprvé v historii ŠSČR. Startovní listiny obou mistrovských turnajů zůstaly početně v loňské úrovni. Juniorek je přihlášeno 26 a juniorů 62. V doprovodném OPENu evidujeme 7 přihlášených. Slavnostní zahájení proběhne nestandardně v neděli 11.17. ve 14hod. před druhým kolem turnaje.

Startovní listinu všech tří turnajů naleznete na http://chess-results.com/TurnierSuche.aspx?lan=5

Informace z turnaje včetně online přenosů předních šachovnic naleznete na stránce pořadatele: http://www.sachy-neratovice.cz/junior2018/index.html.

Turnaje bude řídit rozhodčí 1. tř. Michal Babička z Děčína za asistence rozhodčího 3. tř. Michala Macha. Rozbory partií bude provádět trenér Petr Pisk.

Pořadatelé se omlouvají za náhlý přesun akce z původně plánovaného městysu Kovářská v Krušných Horách, které bylo způsobeno administrativní chybou hotelu. Pozitivem změny místa konání je lepší dopravní dostupnost z Moravy, získání větších hracích prostor a rozšíření nabídky doprovodného programu. Účastníci si budou moci za zvýhodněných podmínek zajezdit na místní bobové dráze, navštívit vodní ráj ve vojenské zotavovně Bedřichov a zahrát turnaj ve stolním tenise.

Juniorské mistrovství již potřetí za sebou pořádá šachový oddíl TJ Neratovice za podpory Šachového svazu ČR a hotelu Esprit.

Na shledanou ve Špindlu.
Roman Burda a Michal Mach