Turnaj pro děti ze ZŠ v okolí Bouzova

Zprávu z jedné z akcí podpořených v grantovém řízení na popularizaci šachu nám zaslal organizátor Vojtěch Mlýnský:

ŠK Luká-Bouzov pořádal v pondělí 25. 6. 2018 první ročník turnaje pro děti ze sousedních základních škol, kterého se zúčastnili žáci ZŠ Luká, ZŠ Bouzov, ZŠ Hvozd a ZŠ Bílá Lhota. Turnaj se konal v novém sportovním areálu pod fotbalovým hřištěm na Bouzově. Největší zastoupení měla místní ZŠ Bouzov a také ZŠ Hvozd, kde se sice vyučuje jen první stupeň, ale již léta funguje šachový kroužek. Hrálo se na 7 kol s tempem 15 minut na partii. V časovém omezení partií jsme ale byli benevolentní, takže šachové hodiny, se kterými se zatím setkala jen asi polovina žáků, se používaly jen na prvních šachovnicích. Pořadí škol v turnaji jsme se rozhodli vyhlásit podle počtu bodů tří nejlepších žáků a nasazení hráčů na jednotlivá kola bylo řízeno pomocí programu tak, aby spolu nemohli hrát žáci ze stejné školy.

hraci-prostor_1

V turnaji se velice dařilo žákům ZŠ Hvozd a projevila se tak aktivní činnost učitelů, kteří s žáky pravidelně jezdí na přebory škol pořádané Šachovým svazem ČR. Vyhráli s velkým náskokem před ZŠ Bouzov, kterým se dařilo lépe než žákům ze ZŠ Bílé Lhoty a ZŠ Luká. Turnaj opanoval Marek Mlčoch, který vyhrál všechny partie a byl zároveň vyhlášen jako nejlepší z mladších žáků. Na druhém místě celkově a jako nejlepší ze žáků z druhého stupně skončil Lukáš Blechta z Bouzova, který už má zkušenosti i s hraním klubových zápasů za pořádající oddíl. Každá ze škol dostala diplom a věcnou cenu. Diplom dostali i tři nejlepší mladší a starší žáci a každý z žáků obdržel po vyčerpávajícím zápolení balíček sladkostí.

zs-hvozd

(ZŠ Hvozd, foto organizátorů)

Turnaj jsme pořádali s cílem popularizovat šachy, a to se snad podařilo. Uvidíme, zda se podaří vytvořit tradici a pořádat turnaj každý rok vždy poslední týden před vysvědčením. Z ohlasu dětí a ředitelů škol to vypadá, že by se jim to velice líbilo. Budeme i zjišťovat zájem dalších ZŠ z okolí, které by se mohli v budoucnu účastnit. Děkujeme učitelům, kteří pomáhali s dozorem, obci Bouzov za poskytnuti místa k pořádání a SŠČR za podporu.

Za organizátory z ŠK Luká-Bouzov Vojtěch Mlýnský

Výsledky ke stažení v .xls: Celkové pořadí ,  Skóre družstev