Tréninkový šachový kemp – Zruč 2020

Letošní prázdniny jsem šachově zahájil na tréninkovém šachovém kempu ve Zruči nad Sázavou pod taktovkou GM Petra Neumana. 13.7.2020 jsme se všichni pozvaní sjeli do Hotelu Zruč užít si šachový týden. Každé ráno jsme v 7:30 měli rozcvičku pod vedením Lindy Day. Každý den si pro nás připravila něco jiného. Po protáhnutí těla jsme si dopřáli chutnou snídani a ihned poté jsme se věnovali nabitému šachovému programu. Přednášky, Rapid turnaj s lákavým cenovým fondem, rozbory partií z turnaje.  Odpoledne jsme se věnovali sportovním aktivitám.  Večer jsme opět usedli k šachovnicím a nasávali šachové vědomosti. A protože jsme nemohli jít spát hned po večerních přednáškách, užívali jsme si večerní zábavu fotbalem, bowlingem a deskovými hrami.

Je třeba zmínit trenéry, kteří se nám celý týden naplno věnovali. Sergej Movsesjan, Marek Vokáč, Lukáš Vlasák, Jakub Rabatin a již výše zmiňovaný Petr Neuman.  Jim patří velké díky za jejich čas a elán.  Skvělým zážitkem pro nás všechny byla jejich aktivní účast na rapid turnaji, kdy jsme si společně změřili síly.

S Lukášem jsme měli přednášky o Ulfu Anderssonovi, přehrávali jsme si jeho partie se strategickými prvky jako jezdec proti střelci.  S Markem jsme se věnovali iniciativě. Kubovo přednášky obsahovali partie se zaměřením na repertoár zahájení. Se Sergejem jsme besedovali o jeho šachovém životě včetně ukázek z jeho šachových partií.

Celý týden jsem si naplno užil. Líbila se mi každá přednáška, témata byla opravdu zajímavá a šachově mi hodně dala.  I doprovodný program byl zábavný a celý týden utekl jako voda.

Velké poděkování patří Šachovému svazu České republiky a Českému Lvu Kolešovice za jejich pozvání.

Výsledky turnaje RAPID: http://chess-results.com/tnr530564.aspx?lan=5&art=1

Jakub Kůsa
Foto: GM Petr Neuman