Tréninkový kalendář s Online šachovými testy

Na webu Šachy Dolmen začíná v pondělí 25. května další kolo soutěže s Online šachovými testy.

V rámci Tréninkového kalendáře s Online šachovými testy se každý den otevřou tři nové Online testy pro tři úrovně obtížnosti. Nejlehčí úroveň tentokrát začíná od matů 1. tahem. Prostřední úroveň se obtížností pohybuje mezi dvojtažkami a trojtažkami. A nejtěžší úroveň začíná od malé rozcvičky v podobě matů 3. tahem a pokračuje obtížnějšími úkoly například z partií mistrů světa v šachu. Kalendář přináší nejen úkoly z taktiky, ale i koncovek, zahájení či základů strategie.

Kalendář bude probíhat 37 dní, v období od 25. května do 30. června. Každý týden budou vylosovaní dva řešitelé, kteří dostanou knižní cenu. Ale hlavním cílem celé akce je šachová zábava, poučení a potrénování. K většině testů proto budou přiloženy odkazy na přehledné vysvětlení dané látky, u některých témat i nová šachová videa vzniklá ve spolupráci mezinárodního mistra Davida Kaňovského a webu Šachy Dolmen.

V soutěži se můžete těšit i na nové testy kombinací mistrů světa.

Oproti předchozí soutěži, ve které uživatelé vyřešili celkem přes 4000 šachových testů, jsme tentokrát připravili několik novinek: řadu nových testů, použití nového formátu testů „počet příkladů za čas“, více odkazů na Šachopedii, odkazy na šachová videa, vyšší obtížnost všech tří úrovní. Kromě toho připravujeme vylepšení celého online prostředí. Už v létě se chystáme nabídnout možnost registrace uživatelů.
Přejeme příjemné šachování s Online šachovými testy.
Martin Beil, Šachy Dolmen