TOP 8 finalistů Díky, trenére: Trenérem mládeže se může stát i Karel Handlíř z Krnova.

Rozhodnuto, dvě trenérky a šest trenérů tvoří finálovou osmičku sportovně-společenské akce Díky, trenére. O tom, kdo z nich se stane Trenérem mládeže roku 2019 a následníkem Michalů Eisenkolba a Bízy, Zdeňka Grygara a Lukáše Nováka, vítězů uplynulých ročníků, se rozhodne v neděli 3. listopadu v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze. O titul bude bojovat i Karel Handlíř z TJ Lokomotiva Krnov, přijďte trenéra podpořit.

Video: https://www.facebook.com/dikytrenere/videos/507419366710383/

 V základní nominaci bylo přes 700 trenérů z různých sportovních odvětví. Následoval výběr 32 kandidátů a poté vznikla semifinálová TOP 16. Za šestnáctkou nejlepších vyrazil štáb Díky, trenére, bylo absolvováno mnoho cest a zajímavých návštěv s mořem zážitků. Štáb se s každým trenérem v průběhu třech měsíců seznámil, pogratuloval za postup mezi Top 16 vybraných trenérů mládeže z celé republiky a zúčastnil se tréninku s dětmi.

„Na základě získaných poznatků jsme vybírali spolu se sportovními odborníky osmičku pro finále. Letos to bylo opravdu těžké rozhodování. Kvalita celé TOP 16 je opravdu vysoká. S výběrem nám pomohla i finálová porota, ve které zasedne například Marian Jelínek, Natalie Hejková a jako již tradičně i loňský vítěz, letos jím byl Lukáš Novák, trenér capoeiry“, tvrdí Petr Rydl, zakladatel a organizátor akce Díky, trenére.

Co čeká finalisty na Podvinném mlýně?

Jako při minulých ročnících nabitá tribuna s jejich příznivci a bouřlivé prostředí. V něm každý v osmiminutové ukázce naznačí své tréninkové umění. Jak svěřence vedou, aby je to bavilo. Čtyři, kterým to půjde nejlépe a zaujmou diváky a porotu, postoupí do užšího finále. V něm se utkají ve třech speciálních soutěžích v týmu s dětmi, které si vylosují z kolektivu soupeřů.

Kdo se dostane do čtveřice, stejně jako o nositeli titulu Trenér mládeže 2019, rozhodne porota složená z lidí, kteří mají ke sportu a zvlášť k dětem blízko. Novinkou letošního finále je, že každý z TOP 8 obdrží finanční odměnu, finálová čtyřka si to nakonec rozdá o ceny za 140 tisíc korun.

Během finálového Dne trenérů mládeže vystoupí kapela Slza, na autogramiádu dorazí Jakub Kohák a diváci budou mít šanci vyhrát vouchery do sportovního obchodu.

Na vyvrcholení pátého ročníku akce se spolu s trenéry a jejich svěřenci těší i organizátoři projektu. Hlavní myšlenkou celého projektu je, aby byla široká veřejnost seznámena s obětavými lidmi, kteří většinou bez nároku na odměnu, vychovávají děti k pravidelnému sportování a mnohé i k vrcholovým výkonům.

Jubilejní pátý ročník akce Díky, trenére ukázal, že znalost projektu je opět větší. Ozývají se nejen rodiče či prarodiče dětí, ale i širší sportovní veřejnost, která prostřednictvím akce děkuje trenérům za jejich nelehkou činnost.

A kdo se tedy utká ve finále akce Díky, trenére?

Top 8 trenérek a trenérů mládeže 2018 (řazené abecedně, dle příjmení)

Karel Handlíř

TJ Lokomotiva Krnov (šachy)

Slovem organizátorů: Poznali jsme trenéra, který má v Krnově větší mládežnickou základnu než třeba hokej nebo fotbal.

________

Tomáš Hruška

Královští Sokoli Hradec Králové (basketbal)

Slovem organizátorů: Poznali jsme, jak přilákat ke sportu co nejvíce dětí. Pořád si s nimi hrát a hlavně se u toho bavit. Přesně tak vypadají tréninky, z nichž se nechce nikomu domů. Dětem ani trenérovi.

________

Olga Kepková

Rebels O.K. Řevnice (Rope Skipping)

Slovem organizátorů: V Řevnicích snad již vyhráli vše co mohli, tak co ještě titul Trenér mládeže pro tuto trenérku? Věříme, že se divákům bude ukázka trénování líbit, tak jako nám.

________

Markéta Osičková

TJ Astra Zahradní město (badminton)

Slovem organizátorů: Správná trenérka, která je badmintonovou patriotkou, které záleží na svých svěřencích, ale také na výchově dalších trenérů.

________

Jiří Robovský

TJ Sokol Kolín (atletika)

Slovem organizátorů: V kolínské atletice razí filosofii dvou cest. První je taková, aby jeho svěřence sport především bavil. Druhá je ta profesionální, kdy jde především o samostatnost a o soustředění, kde klade větší důraz na výkon.

________

Libor Trojan

FK Jinočany (fotbal)

Slovem organizátorů: Když vidíte, s jakým zanícením trenér fotbalu připravuje svoje svěřence, řeknete si stejně jako my. Chtěli bychom být mezi nimi.

________

David Vinš

HC Vimperk (lední hokej)

Slovem organizátorů: David svým trenérským přístupem dokáže děti na ledě strhnout k výkonům i při tréninku. Jak sám říká, rád razí při trenování metodu „cukr-bič-cukr“. Hokej je totiž velká radost, ale také vélká dřina a proto je nutné děti neustále motivovat.

________

Petr Zeman

Orli Choceň (baseball)

Slovem organizátorů: Správný trenér, který se zapojí do každého cvičení s dětmi. Jeden z tréninků, ze kterého se nám nechtělo odjíždět.

________

Den trenérů mládeže, tedy velké finále letošního roku, se koná 3. listopadu 2019 od 12.00 v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze. Přijďte podpořit všechny trenéry mládeže a užít si odpoledne. Vstup na akci je zdarma. Pozvánka na FB (zde).

Více take na webu dikytrenere.cz