Stalmach zlatý na Online Mistrovství Evropy 2020, v pátek startuje turnaj skupiny E

V pátek 29. května bude v 18:00 zahájen turnaj skupiny E (2300+ elo) Online Mistrovství Evropy 2020. Oficiální výsledky turnaje skupiny D budou k dispozici v nejbližších dnech.

První medaili pro ČR získal ve skupině A po skvělém výkonu teprve 10-letý Roman Popov, který obsadil krásné 3. místo! Parádním výkonem se prezentoval i  11-letý Lukáš Zelba, který se umístil na 29. místě finálového turnaje skupiny A. Za zmínku stojí také to, že tento mladičký hráč odehrál na Online ME 2020 pět turnajů! Přes základní skupinu turnaje A se probojoval do finále, zde se umístil na krásném 29. místě a získal tak možnost hrát základní turnaj skupiny B. Odtud se poté probojoval do finále B. Avšak tady jeho cesta také neskončila a díky dobrému umístění získal možnost účasti i v turnaji skupiny C. Tohle je krásná ukázka toho, jak je systém Online ME 2020 atraktivní. Hráč si může díky tomu zahrát hned několik prestižních turnajů za sebou.

O pár dnů později cinkla pro ČR další medaile. V kategorii B se perfektním výkonem blýskl Richard Stalmach, který dokonce celý finálový turnaj vyhrál a získal zlatou medaili z Online Mistrovství Evropy 2020! Ani v této kategorii však nezůstal sám, komu se dařilo. Na konečném 12. místě se umístil teprve 8-letý Jiří Bouška!

Česká republika v kategorii C  sice medaili nezískala, ale skvěle se prezentoval největší talent českého šachu Václav Finěk (nar. 2010), který se umístil na velice pěkném 7. místě. Prvenství však dosáhl v kategorii do 16 let! Výborným výkonem se prezentoval také další velmi talentovaný český hráč Jakub Kůsa, který obsadil 22. místo.

Ve finálových turnajích všech skupin jsou účastníci povinni používat ZOOM! Dále také upozorňujeme, že při turnaji skupiny D bylo již vyloučeno několik hráčů z porušení pravidel fair-play! Partie finálového dne jsou i v současných chvílích pečlivě zkoumány a výsledky se tedy mohou měnit. Upozorňujeme tedy všechny účastníky Online ME, aby si pečlivě přečetli pravidla a dodržovali zásady hry fair-play. Nutno podotknout, že pravidla Online ME se s dalšími kategoriemi zpřísňují, je tedy důležité se s nimi seznámit! Jedině tak si budou moct hráči užít skvělý šachový zážitek, který Online ME 2020 určitě nabízí.

Turnaj E má svůj vlastní stream každý den, který zajišťuje WGM Keti Tsatsalashvili se svými hosty. Páteční stream začíná v 18:00 na twitch.

Ve všech kategoriích této monstrózní akce je prozatím přihlášeno 4 735 hráčů, z čehož 279 hráčů ve startovním poli reprezentuje ČR. Průběžně doplňované startovní listiny naleznete na chess-results. Další podrobné informace máte možnost sledovat ZDE.

Informace pro hráče kategorie E: Nezapomeňte se přihlásit do klubu Online ME na chess.com a poté také do klubu E. Zde naleznete podrobné, průběžně aktualizované informace.

Odkaz na kluby jednotlivých kategorií na chess.com:

Díky spolupráci ECU a firmy ESET se nově rozrostl také cenový fond. Všechny změny naleznete v aktualizovaných propozicích ZDE.

Mezi cenami můžete najít také pozvánky přímo do nejvyšších šachových pater. Dvacet pět oceněných hráčů v jednotlivých kategoriích A – D bude mít posléze možnost zahrát si simultánku proti čtyřem šachovým hvězdám, kterými jsou GM Judit Polgar, GM Sergey Karjakin, GM Anish Giri nebo česká šachová jednička GM David Navara

Níže přikládáme obecné informace k turnaji a přihlášení:

Online Mistrovství Evropy 2020 (16. – 31. 5. 2020) se mohou zúčastnit všichni hráči mající FIDE ID.

Hrací platforma: Chess.com

Hrací tempo: 10 minut + 2 sekundy za každý provedený tah

Struktura turnaje: 5 kategorií (každá trvá 1, příp. 2 dny) dle FIDE Rapid Ratingu k 1. 4. 2020:

  • A. 1000 – 1400
  • B. 1401 – 1700
  • C. 1701 – 2000
  • D. 2001 – 2300

Ve výše uvedených kategoriích platí: z 1. dne postupuje 250 nejlepších hráčů do 2. finálového dne – 100 nejlepších z finále pak postupuje a má možnost v dalších dnech hrát vyšší kategorii!

  • E. 2300+

Vklad: 5 EUR (nevratná částka), zdarma GM, WGM, IM, WIM

Registrace

Propozice