Souboj o 11. místo na světě – on-line zápas Česká republika – USA

Co myslíte, že je třeba splnit k tomu, aby se i běžný šachista mohl stát součástí reprezentačního týmu, který je 11. na světě?

Aktuálně je to celkem snadné, stačí splnit jen dvě podmínky:

  1. stát se součástí českého reprezentačního týmu na serveru chess.com
  2. a pomoci mu vyhrát nedělní utkání proti USA

Tento týden totiž finišuje pátá sezóna Live Chess World League (LCWL) a český tým čeká rozhodující zápas s týmem Spojených států amerických o 3. místo v druhé divizi (tedy o celkové 11. místo na světě).

A Vy můžete být u toho … stačí se zaregistrovat na serveru chess.com (pokud již registraci nemáte, například z nedávného on-line mistrovství České republiky), přihlásit se do českého týmu (na stránce chess.com-klub) a v neděli 17. května před 21:00 být připraven na velké šachové utkání.

Hrát je možné jak z počítače, tak i z mobilu nebo tabletu. Pokud budete mít problémy, stačí se ozvat buď na týmové stránce nebo v chatu a určitě Vám někdo pomůže.

Malé upozornění: server chess.com je velmi přísný na případné podvádění a nevhodné chování, takže to prosím ani nezkoušejte! (uškodíte sobě i týmu)

Poprvé bude navíc utkání českého týmu vysíláno v přímém on-line přenosu na YouTube kanálu Šachového svazu České republiky. Hostitelem a komentátorem bude velmistr Martin Petr.

Odkaz na komentovaný přenos přinášíme ZDE.

A jak takové utkání v LCWL probíhá? Skládá se ze dvou dílčích zápasů:

  • od 21:00 se bude hrát BLITZ zápas (v tempu 5+2)
  • od 21:40 se bude hrát RAPID zápas (v tempu 10+2)

Herní systém pro jednotlivé zápasy je jednoduchý – podle příslušného ratingu se seřadí hráči obou týmů a tím se vytvoří dvojice soupeřů, které budou hrát proti sobě – jednu partii bílými a jednu černými.

Pokud jde všechno dobře, tak oba hráči proti sobě by měli být zhruba stejně silní – proto se týmových soutěží mohou účastnit opravdu všichni!

Pokud však má jeden tým více hráčů než druhý, tak se bohužel na ty přebývající nedostane. Navíc se tím mohou prohloubit rozdíly v ratingu u jiných partií, takže je dobře, pokud je nás co nejvíce.

Rádi bychom v neděli ukázali sílu našeho společného týmu tím, že překonáme hranici sta účastníků (minulý týden nás hrálo už 87).

Pokud nám s tím chcete pomoci, těšíme se na Vás v neděli 17. 5. od 21:00 na chess.com!

Více informací naleznete v klubové pozvánce na adrese https://www.chess.com/cs/news/view/lcwl-v-poslednim-zapase-muzeme-preskocit-usa