Smutná zpráva z Kolešovic

 

 

Dne 26.4.2026 v odpoledních hodinách při výkonu zaměstnání tragicky zahynul člen šachového klubu Český Lev Kolešovice a mistr šachového sportu Tomáš Vágner. Byl oporou zadních šachovnic prvoligového družstva i oporou první šachovnice kolešovické rezervy. Měl nesmazatelný podíl na letošním postupu A mužstva do extraligy ČR.

 

 

Tomáš nebyl jen vynikající amatérský šachista, ale především skvělý kamarád do pohody i deště. K životu přistupoval z poloviny jako bohém – leccos si od něj vzal a když to život žádal zpátky, postavil se ke všemu jako chlap. Čelem a neuhýbal. Když podal ruku, nebylo potřeba slov.

Každý z nás má v hlavě desítky situací zpoza šachovnice i z „týlových“ místností šachových utkání, kdy dokázal zdánlivé problémy „umlátit“ srandou nebo zvážnět přesně ve chvíli, kdy na legraci nebyl čas. A další desítky situací, kdy jen tak něco u piva řekl a hned jste věděli, že stres a blbá nálada si k tomu stolu dneska nesedne.

Osud je někdy neskutečně krutý. Bere naděje, sny i životy. Sesílá nám chvíle, kdy to prostě jenom strašně bolí a není co říct.

Vagi, NIKDY nezapomeneme!

 

Kamarádi a spoluhráči z Českého Lva Kolešovice