Scoutingová výprava na vsetínském turnaji

V rámci projektu Scouting Morava se v termínu 29. června až 6. července uskutečnila výprava na turnaj ve Vsetíně. Pod vedením trenéra Martina Beila se výpravy zúčastnilo sedm šachistů ve věku do 12 let: Matěj Kopecký, Běta Kubátová, Ema Kubátová, Jakub Matůš, Denis Noščák, Matyáš Paseka a Amálka Zádrapová.

Náplní výpravy bylo především sehrání vsetínského turnaje, určeného pro šachisty všech věkových kategorií, a s turnajem související přípravy a rozbory partií. Partie se většinou hrály odpoledne, po dohrání pak podrobné rozbory.

Navíc měli účastníci scoutingové výpravy i dopolední šachový program. Jeho náplní byly ukázky nejdůležitějších okamžiků z partií předchozího dne, prohlubování repertoáru zahájení i znalostí koncovek a přípravy na následující kolo.

Tréninkové dopoledne s Davidem Kaňovským

Na pondělní dopolední program jsme přivítali speciálního hosta. Přednáškové dopoledne si pro děti připravil mezinárodní mistr David Kaňovský. V naší útulné šachové místnosti se zaměřil na poučné okamžiky z úvodních  dvou kol turnaje a přidal i trochu šachové klasiky.

V dalších dnech jsme se s mladšími hráči věnovali i základům práce s počítačovými programy. Všichni účastníci skupinky si zvládali ukládat své partie do počítače, vyhledat partie soupeřů. Náročný šachový týden tak přinesl mnoho poučení a rozšíření šachových obzorů.

Amálka Zádrapová (vpravo) při své nejlepší partii s Maruškou Vaňkovou

Soustředěný Matěj Kopecký

Souboj Bětky a Emči Kubátových skončil po velkém boji remízou

Pro účastníky byl připravený i bohatý nešachový program: deskové hry, procházky, venkovní i kryté koupaliště, tenisové kurty, plážový volejbal. Zkrátka po všech stránkách nabitý šachový týden jak má být.

Podrobnější informace (výsledky, fotogalerii, odkazy) najdete v turnajovém bulletinu pořadatele http://www.sachy-vsetin.cz/761-turnajovy-bulletin-2019.html.

Martin Beil