Scouting 4/2022 – Osvětimany

Závěrečné soustředění Scoutingu pro rok 2022 se uskutečnilo v rekreačním středisku Ječmínek v Osvětimanech ve dnech 17.-20. listopadu. Účast dětí byla bohužel o trochu slabší než na předchozích soustředěních, z 35 pozvaných dětí se zúčastnilo 15, z 20 dětí se některé omluvily zcela bez udání důvodu, a některé dokonce na pozvání vůbec nereagovaly.

Rekreační středisko Ječmínek nám poskytlo velmi pěkné prostory, měli jsme celou chatu jen sami pro sebe. Zejména kuchyň si „chůvy“ pochvalovaly, tentokrát se na místě dělaly také obědy. Děti byly první dva dny rozděleny do dvou skupin, v sobotu a v neděli se vytvořila jedna skupina, protože některé děti musely odjet o něco dříve.

Vzácným hostem Scoutingu byl tentokrát GM Tomáš Polák, šéftrenér ženské reprezentace. Tomáš dětem povídal o poměru dvě figury proti věži a různých takovýchto situacích na šachovnici. IM Richard Biolek mladší povídal o možnostech využití oslabení rošády, GM Pavel Šimáček si vzal na paškál remízové pevnosti a IM David Kaňovský čtvrtého mistra světa Alexandra Aljechina.

Volný čas děti vyplnily volnými partiemi, stolním tenisem a samozřejmě pobytem venku, protože Osvětimany leží na samé hranici Buchlovských hor, tudíž nádherné přírody.

Závěrem děkuji všem trenérům za odpřednášené lekce a hlavně velké díky Šárce, Lukášovi a Markovi za to, že se vzorně starali o děti nejen po stránce naplnění jejich prázdných žaludků!

Za moravskou část Scoutingu
IM David Dejf Kaňovský