Scouting 2021 – Čechy no. 2

Druhé, a zároveň poslední, soustředění projektu “Scouting” 2021 se uskutečnilo v prostorách EA hotelu Populus, který nám po celý víkend poskytoval skvělé podmínky pro trénování.

Kromě 3 tréninkových bloků pod vedením trenérů Michal Novotný, Lukáš Vlasák a Tadeáš Baláček si účastníci mohli poslechnout přednášku o blížícím se zápase o titul mistra světa Nepomniatchtchi – Carlsen a jejich historické bilanci (včetně MS mládeže v roce 2002). Na sobotní večer si pak připravil Tomáš Kraus povídání o svých mládežnických úspěších a způsobech tréninku v té době.

 

IM Tomáš Kraus a nezapomenutelná partie s překvapivým koncem

 

V sobotu odpoledne jsme navštívili nedaleký JumpPark, kde si mohli všichni alespoň na chvíli od šachu odpočinout, neboť ihned po návratu všechny čekala soutěž v řešení. Finálové Playoff vyhrál Jan Váňa před Davidem Martirosyanem a třetí místo si rozdělili Mikhail Artomonov a Andrey Chernyy.

 

Odreagování v JumpParku

 

Po celou dobu soustředění jsme samozřejmě na dálku podporovali naše reprezentační týmy a slavili jejich první výhry.

 

Van Nguyen připisuje první bod v souboji s Litvou

 

Karin Němcová posílá náš tým do vedení v 2.kole                                  

 

Na závěr se patří poděkovat p.Bárovi a EA hotels za poskytnutí výborných podmínek, účastníkům za jejich přístup v tréninku a přednášejícím. Projekt Scouting se znovu vrátí v následujícím roce 2022.

Lukáš Vlasák
Praha 21.11.2021