Šachy se zapojily do dalšího z programů českého olympijského výboru

Pracovnice sekretariátu ŠSČR a manažerka projektu Šachy do škol Venuše Souralová byla na základě svazové nominace vybrána do mentoringového programu Ženy ve sportu. Stala se tak jednou z deseti žen, které získaly tuto možnost. Vedle ní jsou do programu zařazeny Hladilová – rugby, Matoušková – kickbox, Menčíková – hokej, Marešová – cheerleading, Staňková – jachting, Svobodová – florbal, Vašáková – jezdectví, Viktorýnová – softbal a Šmídková – basketbal. Vybráno bylo 5 trenérek a 5 žen z managementu/exekutivy.

Venuše Souralová / ŠSČR

Pilotní mentoringový program Českého olympijského výboru má ambici pomoci ve čtyřech hlavních oblastech. „Jde o firemní kulturu, práci mimo komfortní zónu, sebevědomí a budování vztahů,“ vypočítává Ilona Burgrová. „Ty obsahují věci, na které bychom se rádi zaměřili, a to je organizace jejich času, jak uspět v konkurenčním prostředí, rychlost rozhodování, autentický vývoj stylu vedení nebo jak být schopná prodat sebe sama a svou vlastní práci.“

Program vzniká ve spolupráci s Českou trenérskou akademií a neziskovou organizací Odyssey (www.myodyssey.eu), která se již přes deset let věnuje mentorování žen v byznysovém prostředí. „Její zakladatelkou je Muriel Anton, bývalá velmi úspěšná CEO Oskaru/Vodafonu. Odyssey má nastavené potřebné systémy pro párování mentorů se zájemkyněmi, zásobník mentorů a mentorek a může projektu poskytnout i další administrativní podporu,“ líčí Burgrová.

„Jsem za tuto možnost ráda. Sama jsem velmi zvědavá, kam mě spolupráce s mentorem posune a jak to pomůže mé další práci pro šachy,“ reagovala Venuše, která účast v programu bere jako zajímavou profesní zkušenost.

„Věříme, že celoroční spolupráce s mentorem/mentorkou ji posune blíž k jejímu cíli a zároveň tajně doufáme, že bude jedna z dalších žen, kterým se podaří prosadit ve světě sportu,“ uvedla bývalá basketbalová reprezentantka Ilona Burgrová z ČOV.

Důležitými tématy jsou také uplatňování vlastních silných stránek, networking a jeho důležitost či vyjednávací nebo vedoucí strategické schopnosti. „Chceme ženám dodat podporu a zlepšit některé aspekty jejich práce. Nicméně je to založené na tom, že ony samy už mají spoustu práce ve sportu za sebou. My jim podáváme pomocnou ruku ke zlepšení,“ dodává Burgrová.