Šachy pod širým nebem

První úspěšně uskutečněnou akcí, která byla podpořena v grantovém řízena na popularizaci šachu 2021, je projekt Šachy pod širým nebem v režii Klubu šachistů Říčany 1925! Zprávu z akce přinášíme níže:

Závěrečná zpráva o průběhu popularizace šachu v Říčanech

Název projektu:

Šachy pod širým nebem

Cíl projektu:

Vrátit všechny členy klubu k šachovnicím, ukázat sport na veřejnosti a spojit s podporou pivovaru

Zhodnocení cíle projektu:

Základní cíl projektu byl splněn.

Ukázali jsme se na veřejnosti v sobotu 29.5. i v neděli 30.5.2021. Oproti plánu se akce ovšem neuskutečnila na zahrádce říčanského pivovaru, ale na zahrádce koupaliště Marvánek. Jedná se velmi hojně navštěvovaný prostor rodičů s dětmi a cyklistů. Volba tohoto místa se nakonec ukázala jako velmi důležitá a dobrá. A to především díky sobotnímu dešti a nedělní zimě. V pivovaru byla i návštěvnost velmi malá. Prostor koupaliště Marvánek je velký a hodně lidí projíždělo a procházelo.

V sobotu 29.5.se uskutečnil turnaj mládeže. Říčanská mládežnická liga.

Turnaje se zúčastnilo 38 hráčů. Z toho 25 z klubu Říčany 1925. Účel byl významně naplněn. Z mého pohledu přeplněn, protože se turnaje zúčastnilo poprvé 5 nových dětí.

Počasí nebylo špatné, nicméně zapršelo a vše je krásně vidět na našem webu: https://sachyricany.cz/mladez/ricanska-mladeznicka-liga-aneb-sachy-pod-sirym-nebem/

Zde také vidíme oddíl skautů, jak se přišli na turnaj podívat.

Výsledky jsou na:

https://chess-results.com/tnr562478.aspx?lan=5

v neděli 30.5. se odehrál turnaj pod širým nebem -Memoriál Fr. Říhy.

Turnaje se zúčastnilo 52 hráčů, z toho 46 z KŠ Říčany 1925. Vynikající pro udržení chodu klubu. Výsledky jsou na :

https://chess-results.com/tnr562480.aspx?lan=5

Velkým handicapem bylo velmi velká zima. I z tohoto důvodu se veřejnost ve značné míře začala objevovat v době, kdy jsme vlastně turnaj ukončovali. Nicméně pozornost jsme vzbudili to je jisté. Fotky, které máme na:

https://sachyricany.cz/prebor-klubu/memorial-frantiska-rihy-2021/

ukazují velikou zimu než sluníčko v odpoledních hodinách. Pro naše členy byla velkým překvapením návštěva Vojty Pláta, kterému jsme mohli zatleskat k postupu na Světový pohár.

V Říčanech dne 7.6.2021

Jaroslav Říha

Klub šachistů Říčany 1925