Šachové čtení na víkend: razítko z olympiády v Buenos Aires vydraženo za 145 tisíc

Tento týden se v šachovém čtení vydáme především do regionů. V Praze vydražili nejdražší šachovou filatelii na světě, jde o poštovní razítko z olympiády v Buenos Aires z roku 1939. Nový majitel za něj zaplatil 145 tisíc korun, informovaly Lidové noviny. Smutná zpráva naopak přišla z Lysé nad Labem. V polovině března zemřel ve věku 77 let dlouholetý předseda a zakladatel novodobé historie lyského šachového klubu Petr Saeckl. Vzpomínku na něj zveřejnil web Nymburský deník.

Lidové noviny: Nejdražší šachová filatelie

Pražský aukční dům Burda vydražil o tomto víkendu nejdražší šachovou filatelii na světě. Není to známka, ale poštovní razítko z šachové olympiády v Buenos Aires z roku 1939 a prodáno bylo za 145 tisíc korun.

Článek v PDF k přečtení zde.

Nymburský deník: Nestor lyského šachu Petr Saeckl vešel do Hádova domu

Když se v roce 1939 probudili tehdejší obyvatelé republiky do 15. března, ještě netušili, že to bude pro ně nejspíš jeden z nejhorších dnů jejich života. Když jsme se do patnáctého březnového rána probudili my v roce 2021, nikdo z nás netušil, že odpoledne přijde zpráva, která nás uvrhne do obrovského smutku. Zpráva, že v 77 letech dotlouklo srdce dlouholetého předsedy a zakladatele novodobé historie šachového klubu v Lysé nad Labem pana Petra Saeckla.

Hradecký deník: Šachové turnaje ve Věkoších si užívají senioři i děti

Krásně zrekonstruované krajské Centrum pro integraci osob se zdravotním postižením se stalo nejen ozdobou Věkoš, ale i místem setkávání při akcích s hlavním dosahem v blízkém okolí.

Vyškovský deník: Na 64 polích