Šachové čtení na víkend: neúspěch favoritů v Evropském klubovém poháru a říčanští šachisté v Benátkách

O jakých šachových aktualitách informoval tisk v uplynulém týdnu? Čtveřice říčanských šachistů se, současné situaci navzdory, vydala na šachový turnaj do italských Benátek. Vše se odehrálo za přísných bezpečnostních podmínek, hráče oddělovalo ochranné plexisklo a nesměli si ani podávat ruce. O tom, jak se šachistům v Itálii dařilo, informoval Říčanský kurýr. Lidové noviny přinesly shrnutí on-line verze Evropského klubového poháru, kde se příliš nedařilo papírově nejsilnějším týmům a překvapivým vítězem se stal klub SF Deizisau.

Říčanský kurýr: Říčany v Benátkách

Zatímco v Česku se v současnosti šachy kvůli koronaviru nehrají, v Itálii panuje jiná situace. Toho se rozhodla využít i čtyřčlenná výprava z Říčan. Do prosluněných Benátek vyrazila v sestavě složené z hrajícího trenéra mládeže Stanislava Stárka, třináctileté naděje Jáchyma Němce, účastníka „B“ turnaje Tomáše Mára a hostujícího Vojtěcha Ruta z pražského Vyšehradu.

Lidové noviny: Soumrak favoritů

Evropský klubový pohár, taková šachová Liga mistrů, nebyl loni na podzim sehrán kvůli viru. Minulý týden uspořádala Evropská šachová unie jeho online verzi. Hrálo se rapid tempem a výsledky překvapily.

PDF verze článku

Vyškovský deník: Na 64 polích

Vyškovský deník: Chvilka nad šachovnicí

Nizozemský velmistr Anish Giri vyhrál nedávný turnaj Magnus Carlsen Invitational. Přemohl ve finálovém boji ruského šampióna Jana Nepomnjaščiho po řadě remíz v rozhodující blicce.

 

Články v PDF