Šachové čtení na víkend: Navarův úspěch na ME a zlata pro seniory

Hlavním tématem uplynulého týdne bylo pro šachovou veřejnost i novináře vystoupení českých reprezentantů na mistrovství Evropy v Reykjavíku. David Navara v jedenáctikolovém turnaji prohrál pouze jednou s pozdějším stříbrným medailistou Vincentem Keymerem z Německa, a nakonec skončil devátý. Úspěchu se naši šachisté dočkali také na ME seniorských družstev. Mužská i ženská reprezentace ovládly kategorii 50+ a přidaly ještě další dva cenné kovy.

Sport.iDNES.cz: Navara skončil devátý na šachovém mistrovství Evropy v Reykjavíku

Český šachista David Navara obsadil deváté místo na mistrovství Evropy v Reykjavíku. V jedenáctikolovém turnaji prohrál pouze jednou, když nestačil na šestnáctiletého Němce Vincenta Keymera, který nakonec vybojoval stříbrnou medaili.

Sport.cz: Navara skončil devátý na šachovém mistrovství Evropy

Šachista David Navara obsadil deváté místo na mistrovství Evropy v Reykjavíku. V jedenáctikolovém turnaji prohrál pouze jednou, když nestačil na šestnáctiletého Němce Vincenta Keymera, který nakonec vybojoval stříbrnou medaili.

Lidové noviny: Islandský výbuch favoritů

Na Islandu minulý týden nevybouchla sopka, ale favorité šachového mistrovství Evropy. Ratingová jednička šampionátu Gawain Jones skončil až sedmdesátý a z první nasazené desítky se mezi první desítku výsledného pořadí dostali pouze dva hráči!

SeznamZprávy.cz: „Vyprodáno z důvodu seriálu.“ Královská hra hlásí nebývalou vlnu zájmu

Šachy asi nikdy nebyly populárnější, než jsou nyní. Vděčí za to pandemii i populární minisérii Netflixu Dámský gambit.

Magazín Zlín: Mistři šachu opět ve Zlíně

Ve druhé polovině září se do Zlína sjedou nejlepší šachisté České republiky, aby se utkali v turnaji, který určí mistra ČR v šachu pro rok 2021. Mistrovství se účastní deset hráčů, kteří se sem kvalifikovali na základě loňského přeboru, postavení na žebříčku či z kvalifikačních turnajů.

SportovníListy.cz: Dvě zlata pro české šachy z mistrovství Evropy seniorských družstev

Mistrovství Evropy seniorských družstev přineslo českým šachistům hned čtyři medaile. Mužská i ženská reprezentace ovládly kategorii 50+, další mužský tým navíc přidal bronz. V silněji obsazené kategorii 65+ braly české šachistky stříbro, na nasazený tým Lysá nad Labem – 100 zbylo mezi muži čtvrté místo. Šampionátu v Praze se zúčastnilo rekordních 31 družstev z 10 zemí.

Stoplusjednicka.cz: Mohly se již odehrát všechny teoreticky možné šachové partie?

Moderní forma šachů vznikla v 15. století. Mohly se tedy již odehrát všechny teoreticky možné šachové partie?