Šachová keška

Zábavná turistická hra, která využívá použití navigačního systému při hledání schránky – keše, kde jsou pro vyhledání uvedeny zeměpisné souřadnice. GEOCACHING.

Ten, kdo se zabývá geocachingem je geocacher (kačer). Po objevení schránky se zapisuje pod svým nickem (přezdívkou) do logbooku (deníku). Může si zde vyměnit obsah, který je určen k výměně a poté ji opět musí uschovat a zamaskovat pro ostatní. Místa, kde jsou schránky umisťovány, jsou většinou něčím atraktivní. Majitelé schránek si dávají záležet, aby jejich keška byla ta nejzajímavější. A to v mnoha směrech – vzhled, obtížnost, místo, terén. To je ve zkratce představení geocachingu.

Našli jste již někdy šachovou kešku? 🙂 Nová, velmi pěkná, bude již zanedlouho připravena k nalezení v západních Čechách!

V případě, že šachovou kešku níže na fotce naleznete (informaci o publikování Vám dáme včas vědet), udělejte si s ní selfie a pošlete na email kmk@chess.cz. První úspěšný geocacher (autor fotky) obdrží od ŠSČR věcnou cenu z fanshopu ŠSČR. Tak neváhejte a po rozvolnění stávajících přísných opatření se vydejte kešku hledat. Třeba se na Vás štěstí usměje. 🙂

Autorovi kešky (který nechce být jmenován, aby na něj nebyl vyvíjen tlak na poskytnutí informací o poloze kešky) děkujeme za pěkný nápad a propagaci královské hry!

Tématická šachová CWG a keš

Šachová keš

CWG – Vizitka Geocachera