Přihlaste se na otevřené MČR 2017!

Letošní MČR v bleskovém šachu se před kamerami České televize uskuteční v sobotu 30. prosince v Kongresovém centru Praha. Stejně jako v loňském roce je formát turnaje otevřený, takže se jej může zúčastnit kterýkoliv člen ŠSČR. Cenový fond činí 130.000 Kč a rozdáno bude více než 50 cen v různých kategoriích.

Hlavní změnou oproti loňskému roku je termín. Aby turnaj nekolidoval s ME v rapid a bleskovém šachu, které se hraje v Polsku za předpokládané hojné účasti hráčů z ČR, přesunul se z tradiční poloviny prosince až na konec roku. Drobnou změnou je přidání půlhodinové přestávky na občerstvení do časového plánu a aktualizace pomocných kritérií na základě článku 5.2.3. Soutěžního řádu. Turnajový vklad zůstává stejný jako v loňském roce, nově mají v rámci podpory funkcionářů účast zdarma celorepublikoví a krajští funkcionáři. A protože v loňském roce nedorazil poměrně vysoký počet předem přihlášených hráčů, platí se tentokrát turnajový vklad předem na účet ŠSČR a je nevratný.

Mezi sponzory turnaje je i letos společnost ChessBase, která přispěje kvalitními věcnými cenami pro dorostenecké kategorie. Vítězové kategorie dorostenců a dorostenek si domů odvezou databázový program ChessBase 14. Chybět opět nebude losovaná cena pro účastníky v turnaji open i v turnaji žen, kteří nezískají žádnou cenu za umístění. Šťastní vylosovaní získají nový program Houdini 6 s půlročním prémiovým účtem ChessBase.

Turnaj bude opět spojen se slavnostním vyhlášením Výročních cen v kategoriích šachista roku, šachistka roku, talent roku, ocenění za práci s mládeží, ocenění za přínos šachu a síň slávy.

Uzávěrka přihlášek je 20. prosince. Podrobné informace naleznete v rozpisu (propozicích).

František Štross, generální sekretář ŠSČR