Rekordní Šachový vlak vyjíždí tento týden

Již 8. ročník mezinárodního šachového turnaje ve vlaku začíná v pátek 12. října. Během pěti dní 11kolového turnaje šachisté pojedou po trase Praha – Ostrava – Varšava – Krakov – Hradec Králové – Praha. Vítěz turnaje bude znám v úterý 16. října a cenu mu ve Vládním salónku na Hlavním nádraží v Praze předá legendární český velmistr Vlastimil Hort.

Celosvětově unikátní projekt Pražské šachové společnosti a Českých drah, který propojuje cestování po železnici s mezinárodním šachovým turnajem, láká do České republiky šachisty z celého světa. Letos se přihlásilo 103 hráčů z 21 zemí celého světa.

„Letošní Šachový vlak je rekordní z hlediska národnostní diverzity účastníků. Účastní se ho šachisté z 21 zemí celého světa, včetně tak vzdálených zemí jako jsou Mexiko, Indie či Kanada,“ říká hlavní organizátor a předseda Pražské šachové společnosti Pavel Matocha.

„Šachový vlak patří k projektům, které rádi podporujeme už několik let. Pro zúčastněné hráče je mezinárodní turnaj na palubě jedoucího vlaku nepochybně zajímavým zážitkem a pro všechny ostatní inspirací k výletu spoji Českých drah. Ty zajišťují síťové přepravní služby nejen napříč naší republikou, ale zajíždějí také do okolních států. Proto i tentokrát bude mít speciální souprava pro vyznavače královské hry zastávky v zahraničí, konkrétně v Polsku ,“ říká předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Miroslav Kupec.

Pavel Matocha,
předseda Pražské šachové společnosti
tel: 603 861 533
e-mail: pavel.matocha@gmail.com

Více informací o Šachovém vlaku i dalších akcích Pražské šachové společnosti je k dispozici na webu praguechess.cz.